Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 28 Guests are viewing this topic.

Ionut

Hai gata baieti, mai iertam si noi pe altii de Sarbatori? Paste fericit si fiti recunoscatori pentru ce aveti! Si inapoi la A1. :)

dr4qul4

Pe A1 de la buc la pitesti ieri era un trafic si o apa dar mai ales niste valuri de te intrebai ce standard e pe acolo  :lol:
Pe dealulnegru nu mai zic ca era imposibil sa depasesti.
Dar tb sa recunosc, azi pe DN65C nu am vazut nici o groapa!

Drumul e de portocaliu pe harta lui vancouver dar azi  era acoperit de apa astfel incat gropile erau umplute  :lol:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

florin74

Glumesti cu depasitul pe Dealul Negru! :)

Ieri in jurul orei 14-14.30 pe o portiunea de vreo 5 km inainte de susnumitul loc am mers cu 5-10 km pe ora, aveam impresia ca s-a mutat semaforul de la Unirii pe DN7. A fost un trafic infernal pana in Calimanesti-Caciulata, dupa aceea vreo 2-3 Dorei cica peticeau niste gropi din zona pana in Brezoi, mai mult incurcau si se faceau si niste coloane frumoase, o adevarata placere sa conduci. Plus nelipsitii idioti de pe drum, ieri parca mai multi ca oricand. :bash:

rocklee

Doresc ca lumina Mantuitorului sa va lumineze inima casa si familia si sa va aduca numai bucurie voua si celor drag

UN PASTE FERICIT VA DORESC...TUTUROR  :)


anacronox

Vineri am prins accident pe dealu negru intre dealul lui dragan si dedulesti. Cazuse un suv in prapastie. Pe centura valcii s-a mers cu 20 la ora di cauza aglomeratiei si a lucrarilor din zona muzeului satului din vl.

dorum

Numele e frumos pus in locuri strategice...sper sa fie la fel de "frumoase" si la timp si lucrarile...
Sa dea Domnu si sa le dam crezare!!!


Dumbrava:




Margina:




Cosevita:



Faget:




Colonia Mica:



Dupa Colonia Mica, spre Dragsinesti:











rocklee

ce spune imaginea acesta ...decopertare sau viitoarea amenaiare de santier ?? :)


dorum

#14902
BAZA

Organizarea de santier, cred ca sunt peste 5-6 ha...inca n-au inceput decopertarea... insa langa birouri au intr-o curte momentan o gramada de utilaje...

rocklee

pe linga margine ..dobra nu ai trecut ..se vede ceva miscare  :(

dorum

am trecut.... se vede doar decopertarea dinainte de Dobra (de fapt dinainte de Abucea) unde va fi organizarea de santier TELOXIM-COMSA-ALDESA...in rest liniste

alin_simeriaveche

Pai sa se apuce odata, ca asa vine iarna si inca ei nu au decopertat. Chiar m-am uitat astazi pe imaginile postate de sursasecreta. In 2 aprilie Salini isi puneau custile si pregateau terenul pt organizarea de santier. Au trecut 2 saptamani si inca nimic

dorum

...sunt convins ca vor lucra cand se apuca... eu zic ca maxim pana la 1 iunie incep...dar asa-mi par mie astia...mai figuranti, cu atatea panouri frumos vopsite... :)... birourile aranjate frumos in linie, cu fundament de piatra sparta... sunt curios cum va arata si organizarea de santier!

Ionut

Sunt domni, este bine. Sper de data asta sa nu le mai ia dealul la vale. Ca asa domni cum sunt, iar se dau la fund.

TRANSBALKAN461

 Poze de Vineri 18 Aprilie 2013,intre localitatile Grind si  Abucea,A1.










TRANSBALKAN461

poze de vineri 18 aprilie 2014 ( nu 2013) scz  :D