News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 63 Guests are viewing this topic.

dorum

#14805
super...multumim si asteptam partea a doua...
laudabila mobilizarea de duminica... cat despre lotul 2, jale mare...
:cheers:

sebba

o sa incerc sa fac si partea a doua dar va fi ceva mai neinteresanta, adica "marile" lucrari erau in prima parte a filmarii lotului 1
din pacate, da, lotul 2 (arad-pecica) e la fel sau chiar mai rau decat acum un an cand tot cu Marius-AR l-am filmat

de data asta nu ne-au mai lasat sa intram pe lotul 2 fara autorizatie, va trebui sa apelam la "aero" sau sa o solicitam la CNADR
RAO, cei ce o pazesc (autostrada) sa nu ne-o fure careva, mi-au zis ca nu au voie sa ne lase si ca sunt direct subordonati CNADR-ului
Sailing away! S/Y Haimana

dorum

mare paguba... :)
chiar voiam sa te intreb cum v-ati descurcat cu RAO, dar mi-ai raspuns deja... :)
pe lot 1 nu a comentat nimeni ca ati intrat? sunt pasnici astia de la ASTALDI-MB?

sebba

pe lot 1 am intrat in stil pur-sange romanesc: mana stanga pe volan si piciorul drept pe acceleratie! chiar am prins niste hartoape de am testat la blana amortizoarele trocariciului meu! in ciuda faptului ca nu purtam centurile de siguranta, n-a cazut niciunul dintre noi din masina! :D :D :D
Sailing away! S/Y Haimana


delacroix

Lugoj-Deva Lot3, Teloxim+companiile lui Ionut
Zona Cosevita, deblee uriase(D2,D3,D4). Vedere spre Lugoj

Debleu D2 H=32m, subtraversare DN68A. Vedere spre Deva

Vedere spre Lugoj. Punctul rosu indica locul de unde poza Alin ( poza cu comentariul "aici trebuie sa ajunga viaductul")

D3 H=21mcu drum agricol, in planul doi D2. Vedere spre Deva

D4 cu drum forestier. Vedere spre Deva

D4 H=34m!!!

Taluzurile sunt cu panta 1:1. Tinand cont ca SF-ul e facut de DIWI s-ar putea sa ne pomenim cu un nou caz "Aciliu"

dr4qul4

vrei sa zici cu 3 noi cazuri Aciliu!  :o

Cum sa faci deblee atat de adanci? Stiu ca aici dealurile ar trebui sa fie ceva mai rezistente, dar totusi, dupa defrisare va dura ceva pana terenul se va stabiliza.

Multumim pt randare!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

mariansb

poze de azi, ora 17 , lot 4

[/URL]













[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

nodul Saliste si CIC, dinspre drumul catre Amnas

[/URL]









[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

nenea_hartia

@delacroix: :thumbsup:

@mariansb: super poze! Aparat nou? :)

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

Nenea, da am de putin timp aparatul si tot vin si obiective pentru el :)
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell