Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 31 Guests are viewing this topic.

sebba

am ajuns in sfarsit la computer
"sejurul" a durat aproape 3 ore dar pe lotul Arad-Pecica nu ne-au lasat sa intram

pozele sunt la Marius, o sa le posteze el imediat ce poate
filmarea e si la mine si o sa incep sa o procesez, sa vedem cine apuca sa o faca mai intai, eu sau Marius

vestea interesanta e ca in cateva locuri erau oameni si utilaje care lucrau, azi, duminica (pe lot 1)
vestea mai nasoala, parerea mea personala, e ca nu cred ca va fi ceva circulabil anul asta
poate doar, cum discutam si cu Marius, daca vom vedea o mobilizare uriasa pe aceste loturi

cat de curand pot, public filmarea
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Asteptam, multumim! :cheers:

Daca si-au asumat constructorii... sa vedem cum evolueaza. Eu am sperante cu Astaldi. Au mai facut minuni pe A2. E doar aprilie, mai e pana in decembrie si lotul nu este chiar asa de greu. Partea proasta e ca lotul 2 nu da semne sa fie licitat...

marius_ar

Sa inceapa pozele

Nadlac-Arad, Lot 2
Nod A1 Pecica




Dupa pasajul peste DN7
spre Pecica

spre Arad

marius_ar

Pod peste raul Cris (?)




Pasaj DJ709J



Din nou asfalt si spatiu de servicii




marius_ar

Asfalt, inca e lotul 2




Lucrari de arta



O ultima privire a lotului 2 spre Arad



Inceput Nadlac-Arad Lot 1


marius_ar

Se lucreaza



Conform GoogleMaps, din nou DJ709J




Viitoare podete




Pastrati curatenia :)


marius_ar






O noua portiune unde se lucreaza





Un camion rasturnat (http://goo.gl/maps/Kso4b)

marius_ar

Din nou ceva activitate





Ne apropiem de granita





Pe aici va trece drumul de legatura A1-Nadlac, cred


Cam asta a fost.

Mai multe poze pe G+: https://plus.google.com/113977553036220940397/posts/a3D8jWK4vwB

sebba

din pacate procesarea video dureaza mult... :(
Sailing away! S/Y Haimana

nenea_hartia

@marius_ar: Mulțumesc mult pentru poze!

Quote from: marius_ar on April 13, 2014, 04:22:12 PM
Pe aici va trece drumul de legatura A1-Nadlac, cred
Da, ai intuit bine, drumul de legătură este. Din păcate, așa cum îmi imaginam, acolo nu prea s-a făcut nimic.

ion59

Până la urmă, începutul de an nu aduce prea multă activitate! Se lucrează doar pe trei loturi (UMB, Tirenna Scavi și Astaldi-MB) și jumătate(Impregilo)! Cam puțin!

dorum



astia se apuca deja de asfaltat portiunea care are primul strat de asfalt mostenit de la Iordache?
Se pare ca MB e responsabil pe portiunea asta...

rocklee

#14802
bravo baieti....multumim de poze .... e mai frumos in echipa nu?  :D....multumesc marrius_ar si sebba...multa sanatate va doresc  :)

sebba

uploadez acum prima parte care incepe de la DN7 si cuprinde si prima parte a lotului 1 (venind dinspre lot 2), partea unde se lucra mai intens
a durat mai mult decat m-am asteptat si nici nu am putu sa ma ocup doar de asta, treburi "duminicale" m-au scos de la computador....

video will be published at http://youtu.be/T4U21eb7HeQ once it's done processing

cica ar mai avea 15 minute
Sailing away! S/Y Haimana