Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 13 Guests are viewing this topic.

rocklee

nenea acela mic din poza ne spus ca vor mai aduce 1400 de muncitori :)!!

Archi

vor mai aduce? sau vor aduce in total?

rocklee


Archi

oricare ar fi varianta, 1400 este cam dublu triplu fata de alte loturi. Congrats

penad2007


rocklee

#14750
panoul din zona ilia de la nodul cu dn7
:p ....


alin_simeriaveche

Urmatoarele poze sunt putine si sunt cu lotul 3. In zona localitatii Dobra am vazut ca au aparut gropi. In zona era si un buldozer si niste muncitori si i-am intrebat daca sunt de la Teloxim. Nu au inteles prea bine si au zis ca ei se ocupa doar de organizarea de santier. Au venit sa defrișeze zona si sa il faca. Acei oameni habar nu aveau pt cine lucrau...cred ca era o echipa subcontractata. Ca fapt divers, prin zona am vazut si o masina de la PORR
Incep cu pozele cu zona in care va fi viitorul nod A1 cu DN ce merge spre Lugoj









in urmatoarele 4 poze se va vedea unde va fi organizarea de santier





spre Cosevita, in zona in care va fi un viaduct prin acea valre



steampul e marginea din dreapta a autostrazii. pe acolo va trece viaductul si trebuie sa ajunga in buza dealului, sa traverseze DN


tot de acolo spre Deva



spre Lugoj

spre Deva

poza facuta din DN

aici trebuie sa ajunga viaductul

de aici o ia in drept cu DN prin vale



Cam atat. Noi din acest punct am mai mers inca vreo 5 km dar nu prea am putut sa pozam mare lucru...decat stempi la distanta. Din acest punct autostrada tot urca. Mie mi se pare mai greu ca si la UMB. Sper sa nu se inece Teloxim. Oricum, a fost o zi minunata ...m-am mai racorit :D



ion59

Se pare că UMB-ul are cele mai multe utilaje mobilizate, dacă comparăm cu celelalte firme care mai lucrează!

rocklee

poze cu gropile din sus de ohaba lotul 3 ...aici pote fi un viaduct??



:)

jalemare

Alin & Rocklee mii de multumiri!!! absolut superb fotoreportajul.
de maine veti fi vedete prin toata presa...  :cheers:

penad2007

Teloxim va lucra in ritmul cu care suntem noi obisnuiti , adica  o zi da si trei nu. :((

Archi

Eu cred ca toate firmele se vor descurca, nu toate vor termina intr-un an, dar toate se vor descurca

rocklee

alin in actiune si buldozerul care ne facut sa ne bucuram ca in curand vom avea ceva si pe lotul 3  O:-)




cam atit pe ziua de azi ..ne intilnim data viitoare... :D....noapte buna si vise frumoase cu autostrazi gata si inugurate  O:-)

stangabriel

Atat timp cat s-a decalat termenul de finalizare,iar firmele incep de pe acum,poate la sfarsitul lui 2016 sa fie gata tot.

Cum am mai spus-o,Lotul 4 UMB ar ajuta cel mai mult ca trafic. Rezolva nodul actual Deva f complicat pana aproape de intersectia DN7 cu DN 68A.

iuli

Mulțumiri pentru poze. Superbe!

Legat de termene eu zic să nu vă entuziasmați prea tare. Sub un an jumatate nu va termina nimeni. Adică mai repede de iarna lui 2015 e imposibil practic să circulam pe vreun lot început acum primăvara.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog