Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 14 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

in zona mega debleului, mi se pare mie, sau am vazut o basculanta mergand. da...e trist si revoltator dar nu stiu ce s-ar putea face si de ce se intarzie.acum ca il avem pe adirt69 pe acolo poate ne lamureste el.

vasco

salutare!de doi ani va urmaresc dar datorita timpului liber pe care nu-l prea am(fiind angajat straco) nu am avut timp sa postez mai nimic.vreau sa va aduc o veste bomba!astazi m-am intilnit cu cineva de la birouri din partea constructorului UMB si printre altele vreau sa va spun ca UMB-ul aztazi si-a trimis toti angajatii acasa pana la solutionarea conflictului cu primaria Deva in legatura cu nodul de la Soimus(primaria Deva vrea cam multe).in legatura cu lotul3 luna viitoare ma angajez la ei si am sa va tin la curent din interior.o seara buna!

radutm

cont inchis

dorum

Ciudat si stupid in acelasi timp...pacat ca prostia unora Impacteaza pe altii...

dorum

Vasco...multumim de vesti si abia asteptam noutati...insa vezi si tu...fi putintel mai discret...

rocklee

buna seara ...va salut ...pe toti..si multumesc in mod deosebit tuturor care astazi au adus contributia pe acest forum ..multumesc pentru poze lui marcelbanu si adiarc ..si lui eurocopter pentru filmuletul de pe a1 ....as dori sami aduc si eu contributia cu putinul pe care lam  acumulat in ziua de azi ... :Dq

nenea_hartia


rocklee

de inceput pot sa va confirm si eu ce a specificat si marcelbanu ca astazi inca statia de asfalt din zona mintia a UMB-ului era inca acolo ne montata ...am intrebat pe paznicul de acolo daca va fi montata pe acel amplasament dar  :Dnu mi putut confirma precis daca va fi montata acolo sau nu  :)



rocklee

in continuare pot sa va confirm ca UMB-UL sa apucat de treaba  :D..in zona ilia bacea au inceput decopertarile cam de vrio saptamana ...prtiunea decopertata e deia ca de vrio 5 km dintre drumurile comunale 153 si 154 .....iata surpriza  :D
toate pozele sunt facute in zona bacea...




zona decopertata dinspre nodul ilia

rocklee

umb in actiune ...mai pun citeva imgini cu decopertarea din zona drumului comunal 153....


camioane asteptand la incarcat


[imghttps://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10001435_469358506526946_281629946_n.jpg]http://[/img]


udar

#14231
super veste........ :cheers:
poti pune si pe harta exact unde se lucreaza
trebuie sa urmeze si lotul 2 si 3...............

rocklee

inca citeva imagini cu organizatia de santier ilia -bacea  :D




dincolo de acel gard erau mai multe utilaie ..nu mam apropiat prea mult ca erau paznici  :(




rocklee

UMB-UL la apus de soare  8)


cam atit pe ziua de azi  :)
noapte buna :zen:

cosss

Buuun! multumim rocklee! referitor la afirmatia "primaria Deva vrea cam multe"-->http://www.evz.ro/detalii/stiri/blocaj-administrativ-primaria-deva-refuza-sa-elibereze-autorizatiile-pentru-autostrada-spre-lugoj-1087787.html
Prostie cat casa..cum sa lasi Deva fara nod rutier?!