Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 25 Guests are viewing this topic.

rocklee

ti dot de locurile natale?? ..aline  :D de la 1 aprilie o sa fie delucru pe aici si tu esti departe ...

Ionut

Sugestia mea: sincronizati-va cumva in zona Deva sa faceti poze pe rand, in weekend, sa va optimizati costurile. Sau daca nu puteti sta deoparte, mergeti impreuna. Stiu ca rocklee si alin_simeriaveche au mers impreuna pe Deva-Orastie. Este si marcelbanu tot din zona. Daca se apuca UMB de treaba chiar ati avea ce sa fotografiati.

dorum

cand se apuca ma duc si eu:)
pretext: vizitez locurile natale! :)

anacronox

Acum si eu sunt pe acasa la deva. Am trecut azi pe la mintia. Liniste si pace

alecu26

din pacate pe site la MT, nu se mai publica autorizatiile de constructii.
Sau cel putin inca nu avem nimic pe 2013.

Teoretic este posibil....si la Tirena Scavi atat vreme cat lucreaza la decopertari si chestii de genul asta...dar cum vor turna ceva betoane..atunci neaparat au nevoie.
Drumurile noastre POATE;

mariansb

Azi dimineata pe la 9 la spatiul de servicii de la nodul Sebes Vest am vazut 20-30 de muncitori si cateva utilaje . Am fost luat prin surprindere , eram si in viteza mare si nu am facut poze. Parca cei de la Strabag fac acel spatiu  sau Straco?
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

Archi


anacronox

La giratoriul de la soimus am prins in seara asta un convoi de 10 camioane strabag. Le-am urmarit pana in baza de la mintia. Nu am intrat dar am vaz din drum ca descarcau excavatoare care au si boghiuri pt cf

florin74

Incep lucrarile la Simeria-Vintu.

penad2007


Ionut

Quote from: penad2007 on March 10, 2014, 10:57:38 PM
Ceva detalii? O:-)

Daca nu ma insel Florin vorbeste despre calea ferata, despre Coridorul IV Feroviar, topic aici.


Ionut

#14037
^
Noii constructori vin cu 450 de muncitori si 300 de utilaje ca sa termine lucrarea. Danut Dascalu, sef de santier: "Se vor monta doua statii de asfalt si de betoane. Trebuie sa ne incadram intr-un termen scurt. Noi speram sa ne tinem de cuvant si pana la sfarsitul anului sa dam in circulatie autostrada"

Nimeni nu spune insa de problema Pecica... tronsonul este complet inutil fara segmentul Pecica-Arad. CNADNR & MT dorm in păpușoi... sa-l scoata mai repede la licitatie, cei de la Astaldi probabil vor da un pret imbatabil si cu tot cu timpul necesar pentru contestatii au sanse sa-l termine. Insa daca se trece in luna mai cu licitatia e cam naspa.

Ionut

Hot stuff, poze noi - de la una din sursele secrete - de pe A1 Nadlac-Pecica (lot Astaldi). Poze de astazi, 12 martie.

Primele poze clare cu lucrarile refacute de Astaldi. Ca sa nu zicem ca se distruge ce a facut Romstrade (executie proasta si deteriorare).






Organizarea de santier. Se monteaza statiile de asfalt si de betoane.



Ionut

Zona cu asfalt asternut de Romstrade.


Cei de la Astaldi sunt hotarati: pregatiri si in zona Peregu Mare/DN7/DJ709J.


Alte lucrari.




Bonus, lucrari la M43.


Cam atat de la sursa pentru moment. Multumim! :cheers: