Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 23 Guests are viewing this topic.

sebba

Quote from: rocklee on March 08, 2014, 10:14:20 PM
sebba ...esti rautacios ...am vrut sa spun ca  imaginile ....sunt cu statia de betone ...si nu sunt facute cu telefonul .... >:(

maaaaaaaaaannnn!! glumeam mai.... d-aia am bagat hlizitii aia multi acolo!
scuze ca nu a fost mai explicita gluma!
Sailing away! S/Y Haimana

rocklee

#13996
acum citeva imagini din zona bretea muresana ...cariera de piatra ...










rocklee

#13997
mai am citeva imagini din zina mintia baraj - halta de steril ....aici e mai multe de explicat ....am vazut insemne pe o portiunen din traseul autostrazi sus pe halta de steril ...altele jos in malul muresului nici eu nu stiu ce sa spun .....prima data cele de pe halta ... :| :o














rocklee

#13998
si citeva din albia muresului....








ClaudiuR

Salutare baieti! Sunt nou pe aici, am ales sa ii las pe "ceilalti" si sa ma alatur voua. Nu am poze pentru prima postare dar pot sa va spun ca azi pe la ora 9 a aparut o masina de asfaltat in zona podului peste CF de la Cunta iar pe lotul Impregilio erau multe camioane Straco (tot prin zona aceea).

rocklee

#14000
aceias statie care a fost pstata si de MARCELBANU ...inca in mai astepta ....din cite am inteles de la cineva ...va fi montata in alt loc .... :)






dorum

Quote from: rocklee on March 08, 2014, 11:06:46 PM
aceias statie care a fost pstata si de MARCELBANU ...inca in mai astepta ....din cite am inteles de la cineva ...va fi montata in alt loc .... :)
[

pai in situatia in care ai informatia ca la Soimus nu se face org de santier, inseamna ca ea va fi la Ilia... acu ce facem e doar sa speculam...vedem in curind

rocklee

dorum ...va fi instalata in zona soimus mintia ...dar nu pe locul unde este acum :) ...undeva pe aproape.... vor fi doua organizati de santier  :D

rocklee

multumesc sebba ....deschidele pe tote  :)...si pacatele iti vor fi IERTATE O:-) :lol:

alin_simeriaveche

Bravo roocklee, multumim de poze

Ionut

#14005
Am facut eu curatenie, am editat mesajele lui rocklee.

@rocklee: multumim pentru poze!
@sebba: multumesc pentru efortul de editare, apreciez!
@ClaudiuR: bine ai venit, multumim de vesti!

@all: puteti vedea toate fotografiile lui rocklee de la inceput, aici.

Ionut

Bravo celor de la Gandul pentru interes si citarea corecta a sursei! :cheers:
Sunt pozele lui dorum.



FOTO. Autostrada spre Ungaria. Cum arată lucrările pe tronsonul de autostradă Timişoara-Lugoj, lotul 2
Fotografii publicate pe un portal arată că în zonă constructorii italieni au început execuţia lucrărilor.
Foto: forum.peundemerg.ro

sursa: Gandul

ovicor

Cat a citat peundemerg.ro, toate bune, dar cand a citat-o pe Neferu, i-a preluat si greseala, in sensul ca Remetea este localitate timisoreana, in loc de timiseana. Sigur , in mintea acesteia, TM de pe masini inseamna Timisoara, nicidecum Timis !

sursasecreta

Update Timisoara-Lugoj lot2, 09.03.2014

TS lucreaza sustinut la decopertare chiar si astazi, dumineca. Lucreaza in cele doua puncte marcate pe harta:




Sanovita - Topolovat - decopertat
Topolovat - Petrovaselo (Sustra) - se lucreaza la decopertare
Sustra - Recas - se lucreaza la decopertare
Recas - Nod Izvin  -  liniste

In continuare poze cu lucrarile...
Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

sursasecreta

Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.