Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 24 Guests are viewing this topic.

iuli

Superbe pozele! Sper sa am timp prin primavara sa trag o fuga pana pana la Sibiu si sa vad cu ochii mei minunatia.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

davyl

F5 F5 F5 F5 F5 F5! : Ce veste grozava! Si-ntr-o zi de 13!

Hai mai baieti trageti tare sa unim autostrada romaneasca cu M43-ul unguresc!

stangabriel

Quote from: erw78ar on February 13, 2014, 09:52:17 AM
O veste buna pe ziua de 13 Astaldi lucreaza la org de santier in pecica in fosta locatie a statiei de asfalt Alpine!

Se pozitioneaza intre cele doua loturi? Ar fi bine sa castige si Arad Pecica. Asteptam poze.

alecu26

e clar ca pentru ei se pregateste si acest lot si de aia se si intarzie atat.
Drumurile noastre POATE;

rocklee

 :) o veste buna pe lotul pecica  nadlac....daca ar prinde si lotul arad pecica  ar fi super ... :D

rocklee

marcelbanu ...multumesc de filmulet [poze ] ...nimic nou sub soare ....am vrut sa trec si eu ieri pe acolo ....am mers pina la deva si din giratoriu nu am vazut nimic noutati si am renuntat ....pote ma duc maine merg pina la ilia si pote dau o geana prin zona ... :)

Ionut

Ce-am promis, multumim sursei, sa ne traiasca! :cheers:
Cred ca este premiera nationala, primele fotografii de pe lotul Nadlac-Pecica (Astaldi-Max Boegl). :D

Organizarea de santier este in acelasi loc cu organizarea de santier a celor de la Alpine.


Primele utilaje.


Se monteaza statia de asfalt.


Doar atat deocamdata, este posibil sa mai primim poze, sa vedem. Oricum importanta este vestea, teoretic avem sperante sa termine anul asta daca vor lucra exemplar, asa cum au mai demonstrat cei de la Astaldi si Max Boegl.

davyl

#13687
Multumim de poze ionut! Saraca tasta F5 !  :lol:

LE: Am uitat sa spun un MARE Multumesc pentru poze pe care sa il transmiti sursei tale!

user201

Super vești.
Ar fi bine dacă ar câștiga și Arad-Pecica și asta cât mai repede, să avem făcută complet legătura până la graniță!

alecu26

probabil astea sunt utilajele vazute de colegul de forum acu cateva zile pe DN 7.

Oare e statia de la OS4? (pacat ca nu au putut ajunge la intelegere sa cumpere statia Alpine).
Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

Quote from: user201 on February 13, 2014, 01:07:14 PM
Super vești.
Ar fi bine dacă ar câștiga și Arad-Pecica și asta cât mai repede, să avem făcută complet legătura până la graniță!

Pai fi atent la detalii.
Astaldi, castigatoarea lotului 1 ( ex Romstrade) si-a facut organizarea de santier fix unde avea organizarea Alpine ( falimentara de pe lot 2).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Astaldi-Max Boegl refac din lucrarile efectuate de Romstrade...


Bine ca le refac, rau ca trebuie refacute.

Multumim sursei! :cheers:

Sargon1806

Probabil ca doar organizarea de santier ar dubla costurile cu lucrarile ramase de executat pe lotul 2. Daca CNADNR nu impune tampenia aia cu fiecare lot, alta organizare + statie de asfalt, atunci Astaldi va avea clar avantaj, fiind deja acolo. Dar daca nu-i dau drumul repejor la licitatie, nu stiu daca pupam loturile astea pana in septembrie, cand se termina M43. Ca fara lotul 2 (nod Pecica), lotul 1 e bun de pus in vitrina de pe forum si cam atat.

Eurocopter

Nu va mai faceti griji pentru Arad-Pecica, daca e mobilizata la maxim pe celalalt lot, Astaldi poate termina lucrarile in 2 luni. Asta inseamna ca au vreme sa semneze contractul pana in august.

Tavi

#13694
Asa sa fie Eurocopter!
Si multumiri sursei Ultra-secrete Ionut!!!
Ne dorim cat mai mute surse, poze si miscare! :D