Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 12 Guests are viewing this topic.

adiarc

nu au mai lucrat nimic...arata exaact la fel..va tin la curent daca se misca ceva
problema e tare  complicata la Impregilo...din discutiele , cu , cativa , parteneri de afaceri din jud Sb si Ab...treaba e tare complicata
un fermier din AB , care are si basculante inchiriate catre S.C.T Bucuresti ( unul din subcontractori Impregilo ) , are de recuperat de la S.C.t , peste 1 mil de ron , iar cea mai mare firma de transport din Saliste , cu basculante inchiriate tot la S.C.T , au de recuperat de la acestia peste 7 mil de ron !!!!!!!parerile sunt impartite...unii spun ca Impregilo a platit catre S.C.T , si acestia nu au platit mai departe , altii dimpotriva spun ca nu a platit Impregilo.....ups
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dorum

inca nu avem nici o veste:

12.12.2013
Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Completul 3 recurs
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document: 
   

http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000308576&id_inst=2

ciprebbe

Probabil si azi o amanare ca deja suntem obisnuiti.

In alta ordine
Nu stiu de ce va agitati atata pt lot2 semnat recent cu TS.
Cu siguranta nu vor fi 3 ani de neutilizare a celor 10 km din A1 construiti deja.
Daca sunt platiti TS a aratat ca poate lucra foarte repede ( nu uitati A6 la ce stadiu era prin martie si acum e gata).
Cred ca in 12 luni pot sa faca portiunea pana la nod cu conditia ca CNADNR ul sa le ceara asta si sa ii sustina.
Nu cred ca vom mai vedea o lalaiala pe lotul asta din partea celor de la TS in conditiile in care ei sunt deja mobilizati in zona.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dorum

mai mult ca sigur se amana, insa eu sper sa se amane pronuntarea si nu din nou cauza...

igorashu

Quote from: Quest on December 12, 2013, 03:59:05 PM
Chr, sa stii ca initial si eu am fost tentat sa pun problema in felul asta, dar nu merge. Sa zicem ca ai 6 loturi 1,2,3,4,5,6. Tronsonezi loturile incit 1,3,5 au descarcari la ambele capete.
De ce nu se face tronsonul si nodul (de sfarsit sa zicem)? In contract sa se specifice ca se incepe lucrul intai la nod.
In felul asta daca un tronson intarzie sau trebuie relicitat e mai usor de amenajat ceva temporar la capat.
Matematic vorbind ar fi un interval (..]  :)

mishu77

Quote from: dorum on December 12, 2013, 05:25:26 PM
inca nu avem nici o veste:

12.12.2013
Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Completul 3 recurs
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document: 
   

http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000308576&id_inst=2

Sa publicat


12.12.2013
Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Completul 3 recurs
Tip solutie: Nefondat
Solutia pe scurt: Respinge plângerea ca nefondată. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi 12.12.2013.
Document: Hotarâre 12.12.2013

Ionut

Hopa. Respinge? Marfa. Definitiva?! Deci... gata? :o

florin74

Quote from: Ionut on December 12, 2013, 06:25:55 PM
Hopa. Respinge? Marfa. Definitiva?! Deci... gata? :o

Gata, cu un pic de efort se poate semna contractul pana la sfarsitul anului.

dorum

#12353
O, ce veste minunaaaataaaa
De la CAB s-arataaaa
Astazi s-a decis
Cum au spus prorocii
:):):)

Ionut

Stati ca nu inteleg. Porr este PETENT? Adica ei au depus plangere/contestatie? Eu stiam ca Porr a castigat si ca Astaldi a depus contestatie. Sau...?

dorum

#12355
omg, IONUT :) :) :)
pai treaba-i asta? :)

dorum

#12356
...and the WINNER issss: ASTALDI-MAX Boegl :)

PS:Il vrem pe Sorin Scarlat sef de santier...il vrem pe Sorin Scarlat sef de santier!!!!  :D :D

Ionut

OK bun, deci pot trece si la semnatura "atribuit" daca nu mai sunt cai de atac? :) Deci Astaldi, hm. Sa vedem cum se misca, sper ca repede.

dorum

12 luni in contract proiectare+executie....
nu mai sunt cai de atac...nu sunt indeplinite conditii pt atacuri exceptionale cum a fost pe Lugoj-Deva

user201

Suuuper.  :cloud9:
Deci există loturi de filmat și la anul de prin Mai-Iunie.
Singurul lot rămas în aer este Arad-Pecica. Știe cineva ceva legat de acesta?