News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 71 Guests are viewing this topic.

PlayStation

La PiSi 5 nu cred ca se va respecta termenul promis pentru inceperea lucrarilor in toamna, cred ca o sa inceapa, ca PORR pe PiSi 1, in martie-aprilie 2021, avand in vedere ca e semnat in mai 2020

lupualb

Ar face teanc de carnete luate.  Circul saptamanal de 3-4 ori prin zonă si niciodată nu i-am intalnit cu radarul.
Astăzi a fost coloana mare in pădurea de la Cosevita, s-a circulat pe o bandă.  Cei de la drumuri aveau două TIR-uri cu separatoare de beton, pe care le așezau pe marginea drumului, în zonele în care o iesire din DN,  ar fi sinonimă cu zborul într-un șanț sau loc periculos.

gruiarew

Mă gândesc că nu-s nici ei chiar atât de tâmpiți să stea cu radarul pe autostradă că la niște "dăștepți" le-a tunat că așa trebuie. Și când era închis LD3 în Ilia nu se lua nimeni de tine dacă era coloană și se mergea cu 70. La fel și la Abucea sau Brâznic unde se stătea cu radarul de obicei. Dacă erai chiar nesimțit și depășeai coloana atunci erau curioși unde te grăbești.  Sunt foarte ok în zonă, nu-s puși doar pe amenzi.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

horatiu.cosma

Au luat destule permise, stați liniștiți.

mihai008

30 iulie ... Aflam astazi castigatorul pe PiSi4?  O:-)


mirceaeliade

>Surse oficiale spun că firma care ar fi câștigat este o companie din China, ceea ce complica lucrurile, având în vedere tensiunile aflate in acest moment nu doar intre UE și China și între China și tot restul lumii.

Sunt preconizate probleme/limite legale la a avea bani europeni ducandu-se spre firme din China?

adrian sibiu

#52462
Salutare tuturor astăzi 01.08.2020 la ora 08.00 am realizat o filmare  a lotului 1 din autostrada Sibiu Pitesti, începând de la jonctiunea Selimbar până la Boita. Avansul lucrarilor este unul bun, la Talmaciu in zona pădurii inca nu se vad semne in teren dar la Valea Talmacutei au inceput timid sa atace si porțiunea încă neatacata.


cristi 74

se misca f bine! probleme: relocari stlpi, rass copaci si dea boita! in rest structurile f bine si terasament din belsug! ced ca ia u urmarit pe UMB!

TibiV

Wow!
Sambata dimineata?!?!...

Astia de la Porr sunt niște hoți! I-au furat spanacul lui Popeye the Sailor Man!...

Impresionant...
Iar ultimul minut de filmare iti da fiori... Cu gandul la ce va urma pe Loturile 2 si 3...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gruiarew

Între timp pe A1 între Timișoara și Lugoj încă "tronează" depășirea interzisă, limită de 60 și atenție circulație în ambele sensuri (cred că-s vreo 7 în total). Mă întorceam din DE (eram în dreapta). La Margina m-am trezit urlând la șofer "vezi că aici e pe bune". Omul nu mai reacționase la vederea indicatorului galben cu 60...
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Telvanni

#52466
Fantastic avansul, sunt impresionat!

TS30

Proiectare si executie Autostrada Sibiu - Pitesti, Sectiunea 4: Tigveni - Curtea de Arges

Evaluare financiara
Evaluare calificare/tehnica

Data limita: 17.08.2020 18:00

http://e-licitatie.ro/pub/procedure/view/100064042/

Dominik

#52468
Se misca bn Porr  :)
You're in Steelers Country

horatiu.cosma

Porr deocamdată nu e full power, se așteaptă ordinul de ministru al apelor și pădurilor pentru rezolvarea pădurii. Fac vreo 4-5 mii de metri cubi de umpluturi pe zi cei de la Dimex, la relanti, dar vor băga câte 20.000 de metri cubi pe zi, vor mai aduce forțe proaspete (1,2 milioane metri cubi umplutură și 1,7 milioane săpătură). Deja au investit spre un milion de euro în echipamente suplimentare doar pentru acest proiect, sunt foarte serioși, fac o figură frumoasă deocamdată. Și la structuri e loc de mai bine, însă mai angajează, aduc oameni, se va ajunge și acolo la viteză de croazieră. Planul e, dacă ajută vremea, să se miște bine toamna asta la terasamente, iar la anul să asfalteze masiv. Punctul critic al proiectului este viaductul de la km 12+400, acolo vedem dacă se termină sau nu în 2022. Să sperăm că da.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader