News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 38 Guests are viewing this topic.

GDPR

#47820
^^Acolo e o rigola carosabila, iar stalpul este fix langa. Cel mai bine se vede aici: https://goo.gl/maps/xyPstbuXZcpz838z9 @isotech_ro, la el te refereai?

Din ce-mi dau seama, stalpii dintre DN si autostrada sustineau linia electrica de alimentare a casei disparute. Ar fi trebuit si ei dati jos, dar probabil ca ceneair-ul i-a neglijat. La fel si podetul de acces in fosta gospodarie.

horatiu.cosma

^^^
Foarte amuzante estimarile de pe forum. Acum cateva saptamani zicea cineva ca "in 3-4 zile e gata UMB", acum se zice ca "mai e mult de lucru"  :lol:. Pe luni/marti sunt gata, mai au 1 km de santuri, unul de parapeti, ceva plasa de prins si indicatoare.

Clar trebuie parapeti si pe partea dinspre deal. In deblee parapetele poate sa lipeasca cand avem pante line, nu ditamai stanca aproape verticala.

rocklee

#47822
Adrian roșca undei dezinformarea dovada ca exista în rigola acel stâlp este în poză pusă mai în jos
Tu sti mai bine ca mine ca este la mine sub nas .si tu il vezi din bucuresti.pe o hartă cu imagini din 2016. 2017.
Și acel stâlp nu la pus nici selina nici UMBUL.si l-au replicat provizoriu cei de la telefoane si asa a ramas de cel putin 2 ani.
Cine dezinformarea eu sau tu.
Aveam o parere mai buna despre tine .
.Dar ai scăzut mult în sondajul meu personal ca obiectivitate.

Cosminescu

#47823
Am si eu o intrebare. Drumul de intretinere  - cel dintre cele doua randuri de rigole de pe partea cu dealul - va fi si el asfaltat?

GDPR

@Rocklee, pozele de pe Google Maps sunt din vara anului trecut. Si din ele reiese clar ca afirmatia ta cum ca "Rigola de lângă denu din zona respectivă nu este fuctinala de la darea în folosință a dnului  de către selina" este falsa. Cam atat.

perfidus

@gruiarew & @zuma80 - imaginea cu acel stalp inclinat intre o autostrada si un drum national, pe care as adauga un drapel al UE si unul tricolor, este reprezentativa pentru toti anii acestia de apartenenta la Uniune, ani de dezvoltare evidenta si pe infrastructura dar si in alte parti.
Doar ca dezvoltarea asta s-a facut cu totul si cu totul original, pastrand traditiile :D.
Sa ma scuze Ionut de offtopic dar nu m-am putut abtine.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

razvan96

Exproprierile pe PiSi1 au fost aprobate azi de guvern.

Dominik

You're in Steelers Country

GDPR

M-am uitat in urma, stalpul a fost mutat in data de 20 octombrie 2018, cand au inceput sa inalte terasamentul in zona respectiva:



Se poate observa intr-una din pozele lui @Rocklee ce lucrare de mare arta au facut: https://imgur.com/EGP81Mb


rocklee

#47830
hahahahah  :lol: :lol: :lol: :lol:.......adrian rosca si stalpul tot in mijlocul rigolei este si acum .... (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


si rigola arata asa .... :D
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#47831
UMBEUL....ISI STRÂNGE...CATRAFUSELE..ADICA SCULELE DEPZITELE DE MATERIALE ,UTILAJELE  SI OAMENII SI PLEACA ...:D



(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

BAY BAY ...UMB... :bye: :bye: :bye:

Quest

Toate bune si frumoase, dar faptul ca UMB isi inchide treptat organizarea de santier, nu cred ca poate fi catalogat drept "isi ia catrafusele si pleaca"...
Common sense will get you far !

gruiarew

Întreb și eu o prostie... dacă e totul ok la recepție... cât mai durează până îi dă drumul? Mulțumesc!
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

horatiu.cosma

Instant se poate da drumul la trafic daca se aproba receptia.