News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 60 Guests are viewing this topic.

cristi5

Ar trebui sa deschida LD3 cat mai curand poslbil. Nu inteleg ce sens ar avea asteptatul dupa LD4.

LD4 fara LD3 nu e simplu.

Vice33

#46861
E mai simplu, recepția se face continuu,


E vorba de imagine, 43 de km sunt altceva decât 21...


Probabil, cnair are niște calcule și argumente pentru care le vrea recepționate la pachet, ce fel de argumente... Nu comentez.


Probabil că e excepție, și ambii constructori termină în același timp... Comsa probabil o mai lălăie în funcție de evoluția de pe lotul 4, e doar presupunere, nu stiu exact motivul.


Am întrebat acum pe Facebook pe DRDP Timișoara, sunt curios ce îmi răspunde...

horatiu.cosma

Nu știu de ce am vaga senzație că o să ajungem să strigăm public la CNAIR prin august "deschideți măcar nodul Ilia, ca să nu stea recepționat și nefolost LD 4". Comsa are o listă destul de lungă de chestiuni de rezolvat la lucrările executate, plus că o păsărică mi-a spus că în destul de multe zone a zgâlțâit-o planeitatea. Vom trăi și vom vedea.

În plus Neaga zboară cât de curând și asta înseamnă că birocrățeii de prin CNAIR vor îngheța orice mișcare care să semene a muncă până se limpezesc apele.

gruiarew

#46863
Parcă a mai plecat o tură Neaga... În altă ordine de idei, duminică mă plictiseam de trai prea bun şi am zis să văd cum e drumul prin Miercurea Sibiului/ Apoldu de Sus. Poate mai ţineţi minte ce rupere era pe aici. Putea fi şi DN68A la fel dacă se dorea:

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Quest

Quote from: horatiu.cosma on June 24, 2019, 09:43:32 PM
Comsa are o listă destul de lungă de chestiuni de rezolvat la lucrările executate, plus că o păsărică mi-a spus că în destul de multe zone a zgâlțâit-o planeitatea. Vom trăi și vom vedea.

Confirm si eu, ca o alta vrabiuta, a constatat si ea probleme de planeitate pe lungimi considerabile...
Common sense will get you far !

horatiu.cosma

Cum e cu pragul ăla, gruiarew  :lol:? Mișto filmarea. Abia aștept să circul și eu tot așa, dar prin Aiud, Teiuș, Lancrăm, Bacău, Aleșd, Huedin etc și să mă delectez cu peisajele, din lipsă de mașini.

AlinC


Bodoc

Ce mult au decopertat din deal!
Au mai rămas niște dâmburi tehnologice.
Hai că se poate!

alin_simeriaveche

Chiar acum mă pregăteam să plec la pozat. Rămâne pe mâine. Mulțumim Alin😙

rocklee


pbh

Inca un rand de plase pe jumatatea dinspre Soimus :)

cristi5

Quote from: horatiu.cosma on June 24, 2019, 09:43:32 PM
Comsa are o listă destul de lungă de chestiuni de rezolvat la lucrările executate, plus că o păsărică mi-a spus că în destul de multe zone a zgâlțâit-o planeitatea. Vom trăi și vom vedea.


Lista lunga e de la inginer?

Si asfaltul als cu probleme de planeitate cand a fost asternut? De ce trebuie sa astepte pana pare ca e gata a apoi sa stea cateva luni lucrarea inchisa?

Ar trebui ca tot ce e cu probleme de planeitate sau rugozitate sa se deschida pe o banda in zonele respective.

Iarasi birocratii si receptia sunt pe primul loc, soferii da-i in whatever...

Noroc ca LD4, lotul cu constructor roman, cu care banuiesc ca Cuc abia asteapta sa se laude ca si cum ar fi meritul lui, e depdenent de LD3... Daca vor negocia o deschidere partiala la Ilia vor trebui sa faca ceva concesii pt Comsa.

TibiV

Referitor la filmare...
Au excavat jumatate de deal - unde au dus materialul?
Si au inlocuit cu pamant - de unde l-au adus?...

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

A fost un schimb cinstit: au dus de unde au adus si invers.  :lol:

Eu zic ca sunt sanse pana la 1 august. Teoretic saptamana viitoare ar fi plecati, nu?

alin_simeriaveche

Da, mi-a spus un paznic că mai pleacă o tură acasă și gata