News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 62 Guests are viewing this topic.

carutasul

când "să ne acoperim cu hârtii" capătă o formă materială :)

TibiV

Imposibil sa nu existe vreo firma specializata in stampilare ca sa mearga mai repede...
Dar, desigur, va trebui organizata licitatie - cu caiet de sarcini, cu contestatii, etc, deci in cel mult 1 an, hai 2 se va rezolva...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

Pai nu s-a anulat stampila? Iar la un contract, practica este sa semnezi fiecare pagina, inclusiv anexele. Au semnat si altii 5,000 de pagini intr-o seara :)

horatiu.cosma

S-a semnat azi tot. #FebrăMusculară  :lol:.

Ionut

#44959
O veste buna. În sfârșit. Nu le-a luat decat vreo 3 ani pentru decizie și implementare. Excepțională prostie. Macar acum e fezabila deschiderea prin aprilie-mai. Ar mai fi ceva probleme majore birocratice sau tehnice? Au rezolvat și cu zona de la podul peste Mureș... La Ilia sunt aproape gata, mai au doar sistemul rutier...

Imi scapa mie ceva sau lotul intra in linie dreapta?

voicul

Iarasi WOW.
Chiar se simte ca e amenitat scaunul lui Neaga.

Atatea semnari si atatea deschiderei luna asta ...

Parca vad in 2 - 3 zile ca de fapt au luat si PT-ul de la Salini.

marcelbanu

#44961
Am cerut aprobare de a fotografia șantierul lotului IV UMB în zona dealului cu lilieci, Pleșu - Șoimuș.

Cu riscul de a fi trecut definitv pe zamă de lobodă rece
am fost totuși să realizez un foarte mic și ultim fotoreportaj pe anul 2018
doar la pasajul de la Bejan...

Cu salutări de Crăciun fericit și An Nou cu bucurii,
cu stimă și respect pentru toți angajații UMB aflați la o binemeritată odihnă !

P.S. Într-un peisaj predominant alb am preferat fotografii monocromatice.
Nu era cazul să stric albul zăpezii cu pete colorate !


În această fotografie de la mare distanță sînt cei de la ,,Semnalizări rutiere"...



Momentul fotoreportajului s-a nimerit cu accidentul mortal de pe DN7 din Mintia, Hunedoara.
Tot traficul a fost deviat pe DJ706, apoi pe DN76...



















Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

marcelbanu

#44962





















Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Liviu_udr

Eu nu cred că la Ilia au turnat asfalt, deci până la sistemul rutier mai e ceva de muncă.


ovicor

Liviu_udr, Sistemul rutier incepe cu balastul stabilizat, deci tot ce-i peste umplutura terasamentului.

horatiu.cosma

Sezantionale pozele.

La Ilia mai au balastul stabilizat si asfalturile, dar doar la anul.

vasile.silion

Quote




La îmbinarea aia dintre viaduct și terasament urmează o hidroizolație serioasă, sper, ca să nu izvorască pe-acolo apă la fiecare ploaie sau ninsoare...
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

rocklee

Pe lotul 3 comsa. ...Iar are probleme. ....Se pare ca iarăși lea crăpat. ...terasamentul lângă podul de peste Mureș. .....minutul 3.44 din filmare lui Alexandru duma. Din 30 noiembrie.
Mă întreb de ce au ras tot asfaltul  pana  la balastul stabilizat. Pe o porțiune pe unde  nu  sa circulat deloc.
Alta problema este la pasajul peste cf de la nodul grind. .....Acolo  unde au avut probleme cu apa  rigole și podetul metalice sunt încă sub apa ...sa ne așteptăm iarăși sa crape. Sau o sa tina ca așa ne promit  constructorul
Și cei de la cnair. ....

PaulD

Pe lotul 3 înafară de capete este așternul stratul de uzură peste tot, lipsesc doar marcajele?