Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 22 Guests are viewing this topic.

Eurocopter

In premiera nationala si in exclusivitate, prima filmare aeriana cu drumul de legatura intre A1 si Centura Lugoj, denumit A6. :)

http://www.youtube.com/v/ZSv3aTk842c

Filmarea a fost facuta vineri, dar fiind plecat abia acum am apucat sa o procesez. Urmeaza si Lugoj-Deva lot 1. :cheers:

tonică

chiar ca o premiera...FELICITARI!
....dupa cum arata are sanse in primavara-vara 2014 dar probabil ca odata finalizat tronsonul din a1 se vor buluci pe 'legatura' aceasta s-o termine... Sarpele ala de basculante de pe final e impresionant...

tigrel58

Quote from: Ionut on June 18, 2013, 11:09:11 AM
Nu e un termen stabilit. Poti semna contractul azi si poti da ordin de incepere peste un an daca n-ai bani... a se vedea ce s-a intamplat la Centura Bucuresti Sud.
Aparent off-topic:
- pasaj Fartec Brasov, licitat 2008, contractat 2009, astazi in lucru
- A3 Gilau-Nadaselu, licitat 2012, contractat aprilie 2013, ordin incepere lucrari la Sfantu Asteapta

alecu26

cate odata aceste contracte pot fi adevarate mine de aur...mai ales daca ai o formula de escaladare a preturilor foarte buna.
Drumurile noastre POATE;

vchira

#8644
are cineva o harta cu A6 asta? asa ii de lung? eu credeam ca A1 trece mai aproape de centura lugoj

alin_simeriaveche

daca te uiti pe o harat veche de pe vremea lui ceasca cu planul de autostrazi(google image) ai sa deduci care este a6

dorum

#8646
Quote from: vchira on June 18, 2013, 10:39:37 PM
are cineva o harta cu A6 asta? asa ii de lung? eu credeam ca A1 trece mai aproape de centura lugoj

A1 trece in linie dreapta la o distanta de aprox 10km de lugoj...asta e marele castig fata de DN+centura Lugoj....merge cam drept intre DJ de Sanovita si jumateatea distantei dintre Traian Vuia si Dumbrava unde va fi si nodul rutier....bineinteles pe langa marele avantaj al vitezei si al sigurantei...

tigrel58

@eurocopter
Nu mi se pare deloc rau.
De la 2:54 apare divizia de motorizate.  :D


alin_simeriaveche

Acum inteleg de ce nu au lucrat...daca nu aveau bani si statul nu le-a mai dat, cum sa mai lucreze?

bogdymol

Mie parca mi se pare ca au lucrat ceva. Acum cateva zile ionut a pus poza asta:

Quote from: Ionut on June 17, 2013, 05:59:07 AM
Doua poze de ieri (duminica!) de pe lotul Alpine, A1 Arad-Pecica. Sursa secreta.



^ Se vede ca se lucreaza. Acum poza lui Time-and-Space:

Quote from: Time-and-Space on June 18, 2013, 11:19:19 AM


Mi se pare ca e aceeasi zona. Si pare a fi asfalt proaspat.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

alecu26

de vreun an au devenit publice problemele lor.

Pe 2012 au avut vreo 500 milioane pieredere.

Majoritatea au fost prin Polonia dar si alte tari.
Drumurile noastre POATE;


simotm

Quote from: simotm on June 05, 2013, 04:54:33 PM
Daca Alpine de la noi e aceeasi cu Alpine Bau care participa la alte lucrari de infrastuctura in alte tari din EU, tocmai am citit ca au incetat efectiv sa mai continue  lucrari de autostrada contractate (mai exact in POLONIA)lasand treaba facuta pe jumatate ; pe langa faptul ca au avut pierderi de 450mil euro anul trecut .Sper sa nu se intample si la noi la fel ....
despre ce scriam eu cu ceva timp in urma ....speram totusi sa nu se intample si la noi

iachi_da

In sfarsit vedem prima filmare din CIV sud sau A6! Multumim mult Eurocopter! Iar ne-ai dat multe sperante..