News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 61 Guests are viewing this topic.

voicul

Ce imi plac cum ies lucrurile:
Comsa lucreaza excelent, noroc cu Apolodor ca face tot.
Aktor cei mai buni pe A3, noroc ca Straco face tot.
  :lol:

Quest

Pe mine ma intereseaza ce face Comsa cu izvorul asta de la Ilia.



Danutzu_1069 zicea zilele trecute ca in principiu ar putea ramine definitiv o pompa.
Se plaseaza pompa in interiorul terasamentului intr-o incapere, ca sa aiba lungime de aspersare scurta, sau se face o teava pina la exterior unde se pune pompa ?


Common sense will get you far !

danutzu_1069

Eu as pune pompa submersibila... Dar depinde foarte mult de volumul de apa care trebuie scos..
Va ramane ca un puț cu pompa submersubila si cu senzori de nivel ca sa nu mearga non-stop. Mai alrs daca pun o pompa cu debit mare....

Tavi

Ziceau baietii pe aici ca izvorul ala s-ar numi panza freatica  :D

danutzu_1069


Tavi

Dar nu pare sa fi facut Comsa vreun camin ceva pe acolo si pare ca au astupat. Eu am avut tot timpul senzatia ca ei tot golesc acolo de apa ca sa nu le intre utilajelelor (care si asa nu erau prea multe) apa la delco peste noapte  :lol:
Ca odata ce pun toate straturile corect nu se mai surpa autostrada. Vedem ce-o mai fi...

danutzu_1069

Pai in poza de mai sus, terasamentul este ceva ridicat si totusi este motopompa care scoate apa...

rocklee

acea motopompa nu mai exista ...am fost azi pe acolo si nu mai era .... :D

danutzu_1069


gruiarew

Băieți, pânza aia freatică are nume și se cheamă Mureș. La mine la sat s-a pus cineva să-și curețe fântâna și n-a reușit cu pompa. Abia -abia cu o autospecială de la pompieri și nu pentru mult timp că a ieșit la loc. Și râul ăla nu are talia Mureșului.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

rocklee

nodul ILIA  lotul 3 lugoj deva ...comsa ...mobilizare exemplara ....au ridicat terasamentul destul de mult de la ultima mea vizita ...





























Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

dupa cum se vede pompa nu mai este  :D
































Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee



NGC

Scriu doar aici, desi este relevant pentru mai multe topicuri.

Am actualizat situatiile platilor, dar modificarile se vor vedea abia dimineata.