News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 56 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Lucrand in paralel la:
- decopertare si executie rampa Deva,
- executie rampa dinspre deal
- executie bretele spre giratoriu
se pot termina in acelasi timp cat sa se dea in circulatie...
Din poze se vede ca terasamentul bretelelor spre giratoriu sunt deja in executie...

Horațiu 87

fiind plecat cu treburi in celalalt capat al tarii am zis ca trebuie sa imortalizez momentul si sa va arat si voua  :D :D

lot 4 Soimus










lot 3 Grind



gruiarew

S-a închis circulația azi sau care a fost cauza dopului de la Șoimuș? Pe maps apăreau lucrări, dar când am ajuns eu în giratoriu nu mai era nimic. Foarte mulți ieșeau pe la Simeria, dar nu mi-am dat seama. Așa că am mers tot câte un m de la podul peste Mureș până în giratoriu.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Horațiu 87

lot 3 Ohaba






lot 3 Holdea (cele mai frumoase)













voicul

^Pleaca romanii din concediu = aglomeratie ?

rocklee

#42560
au fost mutati ...batrani din deal...


rocklee

la intersectia de la relocarea DJului sa asfaltat ...de asemena ...toata lungimea relocata  a djului este asfaltata...

la viaductul bejan ...sa diguit si sa betonat albia pariului sub viaduct ...culea si zidul de sprijin prind tot mai mult contur ...la culee sa turnat la trei dintre piloti o intaritura in jurul lor ....

la spatura din deal se lucra la montrea plaselor  si a ancorelor ....pe nivelul ...doi al sapaturi  :o

de la ultima vizita ...sa avansat ceva si la adancirea in sapatul dealului ...

la culea viaductului dinspre soimus sa ridicat o armatura pe langa culee ....

la lartea de jos a viaductului pe o anumita portiune de circa  300 m sa turnat asfalt pe ambele sensuri ...

placa  supra betonata este slefuita si pregatita de izolatie...

au fost mutati oameni din casa de langa viaduct ...si sa inceput demolarea ....


la nodul SOIMUS viaductul de peste DN76 ...este asfaltat la un strat pe sensul ilia deva ...pe sensul simeria ilia este doar izolat ....bretelele ...incep sa prinda contur ...tot mai mult ....

la CIC...pe o mare suprafata sa turnat balast stabilizat ......

terasamentul dintre viaductul deal soimus ....si viaductul nod soimus ...a acm ajuns la cota ...

mai lipseste rampa de urcare pe viaductul nodului...ce actuala este provizorie ...

bretelele din spatele CICului ..si intrarea in CIC ...prind contur ....

la capitolul finisaje ...se lucreaza la captarea unor izvoare si la aductiunile de apa din zona   ....viaductului branisca ....se monteaza panouri fonoabsorbante ...in unele zone ....se toarna de asemenea fundati pentru montarea stalpilor ...pentru aceste panouri ...

pe unele portiuni se moteaza parapetii    mediani sa laterali ...



Vice33

Fac şi eu un timelaps de un an de pe lotul 4-UMB. Să ne amintim cum era acum un an în luna August.

   
       
   
   
   
   
   
August 2017August 2018


Vice33


   
       
   
   
   
       
   
August 2017August 2018
BONUS-Nodul Holdea August 2017BONUS-Nodul Holdea August 2018

gruiarew

#42564
Știți cumva e în plan să repare DJ-ul? L-au cam rupt cu basculantele...
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis


gruiarew

@rocklee deci eu nu mai opresc mâine. Sau ce să înțeleg?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

rocklee


rocklee

daca pina acum mai mult sa vorbit de sapatura de la holdea ...sau sa facut poze de dupa parapeti ... :(

am facut eu cateva de sus si de jos din sapatura ... :o

iata cateva ... :)
































Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#42569
coboram in sapatura sa facem poze si de jos ... :o :)































Powered by API/PUM imgur uploader