News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 76 Guests are viewing this topic.

ladposta

felicitari domnilor. multumim. spor la treaba.

@soka89 - orice poza ajuta pentru corecta informare

rocklee

#40666
 :)....imagini cu viaductul si din debleul branisca ...
















:D :D...imagini de la dealul cu cariera
















Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#40667
imagini cu lucrarile la autostrada din zona ...carierei de piatra ...parte spre ILIA...
































Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee

aceasta imagine este favorita mea ... :D


alin_simeriaveche

#40670
Baieti, mirific. Foarte frumoase si spectaculoase pozele. Interesant ca UMB a marit timpul de lucru, de la 3 la 4 saptamani. Oricum mai au de munca. Cred ca dealul cu lilieci ramane de finalizat pentru la anul...nu sunt sigur de viaductul 2.  Baieti...jos palaria

wifi

Mii de multuiri! Remarc ca acum circula camioane grele si pe sus prin deal, pe la cota unde vine autostrada. Inainte incarcau numai jos.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

danutzu_1069

UMB style!
La deal, este clar unde va fi nivelul autostrazii, unde este nivelul radierului zidului de sprijin.
Partea spre Bejan este in urma cu sapatura, dar se recupereza...

Iceman

Ciprebbe multumim :cheers:.....Mai este un pic si UMB va mai lucra doar in zona dealului si in zona CIC :)

flashu74

#40675
Spectacol pe LD4.Frumoase cadre. Mii de multumiri baieti. Mi-ar fi placut sa fiu cu voi pe teren. Progresul este vizibil fata de filmarea anterioara.

soka89

M-am uitat cu atentie la filmare,dupa pozitia masinilor,turma aia de oi si nr muncitorilor,e posibil sa fi mers la vreo ora dupa filmare din zona baltii catre viaduct la Branisca..

hepea

Mai e muuult de munca la dealul ala (Soimus)

Europiu

Multumiri tuturor!  :gj: :cheers:

Sa inteleg ca la viaduct Branisca sunt gata cu relocarile LEA?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

soka89

Am luat cateva imagini cu stalpii LEA din zona viaductului,sunt toti ridicati pe suporturi si conectati,in partea dreapta a autostrazii aproape de drumul catre Rovina,pe sensul Branisca-Deva se gasesc mai multe sapaturi circulare de cca 3 metri adancime,probabil pentru cativa stalpi de tensiune medie/joasa.Presupun ca terenul acolo este intravilan asa ca se pot construi case insa nu stiu cine si-ar dori atat de aproape de autostrada.









Powered by API/PUM imgur uploader