News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 74 Guests are viewing this topic.

Ionut

Păi nici nu au cum sa asfalteze la Grind. Bucatica aia lipsa trebuie adusa la cota. Se lucra azi la Holdea și la Grind? Asa inteleg.

flashu74

Se cara pamant de la Holdea la Grind.Anemic!!!

horatiu.cosma

E zona cu radiatii prea puternice la Holdea de nu coboara nimeni din masina sa faca poze de la fata locului  :D? In schimb pe LD 4 avem 100 de poze pe zi, doar zic  :lol:.

rocklee

ba ...iar te iei de mine ... :D
de acum  nu mai aduc 100...am sa  aduc 99... :p

flashu74

Eu am coborât din masina dar radiatiile de pe marginea drumului m- au trimis rapid in masina si am plecat. Oricum s-a lucrat si la asfalt. Cred ca mai au stratul final. Se vedea lucrat si la giratoriu. Borduri, santuri ceva. Si inca un lucru DN Cosava-Cosevita se vedea ras pamantul pe ambele margini. Posibil o viitoare largire?
La intoarcere daca mai  prind lumina opresc din nou.

Europiu

@rocklee sper să îmi fie permisă o glumă apropos de poza asta:

Quote from: rocklee on May 13, 2018, 12:41:39 AM
(GPS)


Voi vă dați seama ce cunoscut a ajuns Rocklee pe șantier dacă "paznicii" nu mai catadixesc să ridice măcar o ureche în prezența lui?  :lol:
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

whitedove

Am facut eu poze acum 2 ore la Holdea. Ajung la un pc si le pun. Putinica rabdare

whitedove

Incerc de pe telef.
Era turnat asfalt din DN pana in giratoriu, cred ca era uzura deja la cate straturi am vazut. Incercati zoom pe primele poze. S-a asfaltat inclusiv intrarea in DN de dupa supratraversare

Sent from my SM-J730F using Tapatalk


gruiarew

S-au pus deja poze dar dacă tot am promis şi oprit le pun şi eu:










'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

Nu mă prind pe unde va veni breteaua de descărcare?









'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

mishu77

Multumim de poze, dupa cum se vede au facut santuri pe langa sensul girator ceea ce denota ca nu prea au de gand sa faca nici o bretea ....

horatiu.cosma


Dominik

Bn santurile cu rigole pot fi temporare, sunt chiar necesare daca au de gand sa dea drumul la circulatie prin sens
You're in Steelers Country

Ionut

Breteaua de acces în/din autostradă vine chiar în "centrul" giratoriului, fix intre cele două bretele ale DN68A care intra și ies din giratoriu. Vedeti pe harta proiectelor.

horatiu.cosma

Într-adevăr e trivial de distrus șanțul și făcut un podeț peste care să vină breteaua de conectare cu autostrada. Însă faptul că s-au făcut din start șanțurile denotă intențiile CNAIR aici... Sunt foarte curios cum vor argumenta în viitorul adițional cu Comsa acel giratoriu (altfel nu se poate plăti și recepționa lucrarea) fără a adiționa și breteaua spre A1: "Era prea drept drumul și ne-am gândit să punem un giratoriu pentru calmare".