News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 76 Guests are viewing this topic.


gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

flashu74

Quote from: Ionut on April 03, 2018, 08:53:41 AM
Luna asta cel mai probabil va fi un festival de filmari din drona si avion. Aveti rabdare un pic. Apropo, daca nu dati toti banii pe oua rosii si cozonac si vreti mai multe filmari, poate va aduceti aminte ca avem niste conturi mai mult goale. Sunt aici. Multumim Iepurasului!!!
Masina cu sofer din partea mea pentru LD4+3 si bonus placinta și sucul. Daca vine si rocklee sa fie ghid ar fi de o iesire mai pe sfârșitul lunii.

rocklee


rocklee

imagini de la limita l4 l3 ...unde mam intalnit cu un nen spaniol care a mia spus ca in romania se fac greu autostrazile ...mult problem ...






























Powered by API/PUM imgur uploader

dr4qul4

Oare pe cei 15 km din DN68A nu se paote face o reciclare in situ? Sau nu merge cand ai placi de beton sub asfalt?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

adiarc

sunt necesare masuri imediate la dealul Aciliu....dupa iarna ce tocmai a trecut,crapaturile s-au extins f.mult si avem un risc important de alunecari....pozele sunt din Dn,de la aproximativ 1 km distanta....crapaturile au cativa m latime si cine stie cati m,adancime.









"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

flashu74

^^
Acolo nu prea este asfalt din câte știu eu. Peste placile de beton s- a tras la un moment dat și nu peste tot un strat de criblură. Asfalt parca doar in zona Cosava- Margina, dar subtire deasupra placilor.

rocklee

imagini din zona parcarilor ...











am ajuns la dealul cu cariera ...









Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

i zona carierei ...zidul de sprijin ,rigole, materiale pentru terasament ...relocari in lucru... :D






























Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee

asfalt proaspat turnat intre pescarie si debleul de la viaductul branisca ...






























Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee

relocari...in zona debleu viaduct branisca 
























Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

 relocrea DJ in zona viaductului branisca





care a fost asfaltat 












Powered by API/PUM imgur uploader