News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 61 Guests are viewing this topic.


Vice33

#38476
Nu e zapada in acea zona...? La mine e zapada buna de ski si destul de frig. - 11 grade la ora 20:00.

L.E. Inseamna ca va urma o mica pauza pe lotul 4 daca vremea e asa nasoala zilele urmatoare...nu poti lucra pe viscol si la temperaturi negative.

flashu74

#38477
Toate fotografiile sunt de duminica. Până duminica a fost primăvară. Seara a început viscolul și este destul de frig -5 a fost maxima. Zăpadă puțină. Nu am fost pe la șantier dar bănuiesc că nu se poate lucra.

rocklee

am trecut eu pe la santier ...era inghetat bocna si nu se lucra ....era  peste -10 grade afara ...



rocklee

#38479
imagini cu rigola dintre autostrada si vitorul drum judetean  :D






rocklee

#38480
in aceasta imagine se vede ...ca se curata vegetatia pe toata lungimea haldei de cenusa ...in vederea spatiului necesar pentru relocarea drumului judetean ... :D



rocklee

pregatesc terenul pentru relocarea dj si in zona baraj mintia ... :)




rocklee

daca duce UMBul pamatul de aici ....de ce sa nu le care si lor gunoiele care le arunca cu nesimtire .... >:( :bash:



rocklee

culeea si pilele din curtea statiei de asfalt .... :)





rocklee

pilele de dincolo de drumul judetean ...si cea de langa DN 76 ...


rocklee

trei imagini cu sapatura din deal ...care se poate opserva ca sa mai adancit putin .... :o



rocklee

si ultimile doua imagini cu viaductul soimus ... :whistling: :yawn: :sleep: :sleep:


voicul

#38487
Quote from: rocklee on February 26, 2018, 08:51:16 PM




Aici presupun ca va exista un gard astfel incat, noaptea, luminile masinilor de pe DN sa nu deranjeze pe cele de pe A1 si invers, nu?

horatiu.cosma

Ala e DJ, nu DN. Acolo va fi parapetele metalic lateral al autostrazii, nu cred ca vor pune si ceva antiorbire.

Rocklee sau flashu, sunt ceva probleme cu unele pile ale viaductului inceput anul asta de UMB? Ma refer la utilitati care sa blocheze executia pilotilor forati. Intre DJ si DN am impresia ca deocamdata au executat forajele pentru 3 pile: 2 langa DJ si una langa DN. Ar mai trebui inca 3: una langa DN si 2 in mijloc. Apoi intre DN si deal ar mai trebui inca 2 pile si sus la sapatura culeea de pe deal. Inteleg ca pentru culee prima data trebuie executata sapatura, dar pentru restul pilelor nu am vazut vreo miscare la pilotii forati din pozele voastre.

flashu74

Din ce- mi aduc eu aminte parcă au forat si pentru pilele intermediare dintre râu și DN cel puțin pe sensul spre Soimuș. Nu știu dacă au forat pentru cel de lângă DN pe sensul invers. Acolo par niște tuburi chiar lângă pod. Și pare că pregătesc terenul deoarece e aproape de albia râului. Între DN și deal a lucrat ceva foreza anul trecut în mai multe poziții.