Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 14 Guests are viewing this topic.

flashu74

Si tot de incurajare. Anul trecut lucrul a inceput prin 15 martie. Anul acesta in 29 ianuarie.Nu mai gasesc dar era un grafic frumos cu avansul lucrarilor.

danutzu_1069

Apropo despre dealul cu lilieci si cum este la altii...
https://goo.gl/maps/8L9EEymxERr

Mmmm, sau sa o mutam la ghiciti drumul??

Lvs_tm

Am mai scris aici, @Flashu, viaductul de la km 96, are 6 deschideri/sens. 48 de grinzi in total.

adiarc

ca de obicei e de bine sau f.bine cu UMB...dar greul incepe in 2-3 luni...dupa sapaturi,care sunt totusi partea cea mai simpla
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

rocklee

flashu74 :) ....un domn de la UMB mi spus ...ca viaductul 2 deal soimus ...va avea 2 culei si 5 pilomi ...adica 6 deschideri... :)

rocklee

umplutura din deal o transporta pe terasamentul dintre nodul soimus si viaductul 1deal  soimus .... :)

flashu74

Multumesc. Am inteles ca 6 deschideri. Eu acolo in teren tot aproximam sa vad cum sunt dispuse acestea. Pina acum sunt clare primele 2 deschideri. Una in organizarea de santier si una peste DJ. Foreza a mai lucrat in 2 pozitii pina la DN. Dar probabil intr-o luna le voi identifica.

TibiV

Poate incerci sa marghezi pe harta GM unde sunt pilele de care s-au apucat pana acum...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cristi5

Sau poate ai niste poze facute cu mobilul din apropiere, le incarci uploader-ul...

NGC

Quote from: rebel on February 12, 2018, 09:48:11 PM
Nimic nou despre PiSi? mai ales ca se apropie   " Data limită de evaluare tehnică a ofertelor este 15.02.2018. " pentru loturile 1 si 5... se amana sau...?

Se va amana. Avem oricum contestatie la CAB.

Ionut

Care are termen pe 19. Dar nu ar fi prima dată când ar da câștigător cu un proces pe rol.

NGC

Nu este cazul. Inca suntem in etapa de evaluare tehnica (plus DUAE).

Ionut

#38202
E bine ca nu e cazul. Ca Serbanescu a declarat in noul oficios (Economica.net, pentru cine nu s-a prins) ca termenul pentru evaluarea ofertelor ramane in picioare. Eu pe cine sa cred, pe Serbanescu sau pe tine? :lol:

JohannDB

Quote from: TibiV on February 13, 2018, 09:09:41 PM
Poate incerci sa marghezi pe harta GM unde sunt pilele de care s-au apucat pana acum...


.....Din ce am văzut pe teren și privind și la poze, iar "rockle" poate "gira" rapid , hai să folosim randarea lui "udar" unde lucrul la pile/deschideri, este în toi:




Powered by API/PUM imgur uploader

Ceea ce este marcat aici era sigur acum două săptămâni.... Punctele 1, 2 și 3. Nu mai știu dacă între timp nu au trecut la foraj între calea ferată spre "ciment" (că de Bradu, nu mai vorbim) și curba DN 76 (pe dreapta) până la intersecția cu DJ 706 A, imediat după portalul de protecție de după podului CF când mergi spre intersecție....

horatiu.cosma

Pe langa punctele marcate de tine cu 1, 2, 3, in organizarea de santier mai exista inca un punct reprezentat de culeea dinspre Ilia. Daca mergi inainte cu numerotarea spre deal, ajungi la 6 la culeea din deal, deci 0-6 inseamna fix 6 deschideri.