Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 16 Guests are viewing this topic.

wifi

Multumim! De acord, pozele ne dau o imagine mai acurata la ceea ce se intampla pe santier. De data aceasta era nevoie de un minireportaj, 4 puncte de lucru situate la kilometrii distanta, plus sonda, fara a pune la socoteala diversele perspective asa cum ne-am rasfatat. Sincer sa fiu, nu stiu daca se merita. Cui nu-i place, poate sa mearga personal pe teren sa vada cum stau lucrurile.

alexandru_m

Quote from: flashu74 on February 05, 2018, 01:07:14 PM
Nu am fost in 2017 pe Lipova-Timisoara, dar in 2016 imediat dupa Lipova pina la limita cu jud Timis cam vreo 7-8 km era un drum de nici cu tractorul nu recomand sa mergeti.
PS
Am vorbit acum cu cineva care a fost in toamna 2017. Ca dupa bombardament. Cratere. Maxim viteza 1 pe acei km. E de evitat.

Confirm si eu, mers spre sfarsit de 2017.

flashu74


flashu74


voicul

LD3 este in 2018, dar e irelevant.
Mai peste 6 luni o sa se stie pe forum ce si cum, ca daca ne luam dupa oficiali, A1 pe VO, e gata de multi ani.

yetiman

In ce tabel te-ai uitat? Lugoj-Deva Lot 3 apare cu 21,1 km in 2018.

Chiar daca optimismul mi se pare excesiv, macar au disparut absurditatile de genul - tunel de pe  Deva-Lugoj gata pana in 2020. Macar acum e "programat" pentru 2023. Iar exprimarea este "ar putea fi receptionate".

Probabil daca am avea un CNIR profesionist, si toate licitatiile ar merge "snur", am putea cat de cat sa ne apropiem de termenele astea. Si, bineinteles, sa fie asigurata finantarea de la bugetul de stat.
Si sa dispara "comenzile politice" din infrastructura.

Cam multe pretentii, nu-i asa?  :D



,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Ionut

Va rog sa nu mai puneti toate rahaturile de articole pe forum. În niciun caz pe acest thread.


rocklee

azi la ora 17.30 ...aici erau toate patru grinzile puse  :)


rocklee

pentru ca am cateva zile de  concediu si era frumos afara... dar destul de  rece >:( ...am tras o fuga pe santierul umb ...sa vad cum mai stau cu lucrarile ..

la nodul soimus se lucra la viaductul unde se turna beton si se montau grinzi pe partea dinspre simeria .... in spre ilia erau deja montate grinzile ...si in mometul vizitei se montau predale ... :)
se aducea in continuare zgura de furnal de la Hunedoara

la dealul cu lilieci se sapa cu mai multe utilaje ... sapatura este destul de avansata de la ultima...vizita ...din imagini nu prea poti sa iti dai seama de progersul sapaturi  .... doar de la fata locului  :o
...
selucra si la viaductul 1 la ridicat predale si la culea din deal ..la care sa decofrat o parte ...si o parte sa montat fierul beton ... 8)


la viaductul 2..se lucreaza la piloti forati si in curtea statiei de asfalt si langa dn76... :)

sau dezafectat toate tevile de langa baraj si se lucra la un canal de apa sub  pasajul..de langa halda de steril... :D

era si ceva lucrari la podetel de la vitore deviere a dj ...in zona bejan ...

:) :)

rocklee

imagini cu viaductul soimus si depozitarea zgurei de furnal ...



























Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee

imagini cu viaductul branisca si cu lucrarile din inprejurimi ...debleul .si terasmentul cu asfalt spre barajul mintia ...cu scurgerile de apa fluviala   












Powered by API/PUM imgur uploader