Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 20 Guests are viewing this topic.

flashu74


rocklee





pbh

Se pare ca UMB nu are stare, a inceput decopertarea pentru nodul de la Soimus si mutarea depozitului de acolo. DEMO UMB, se poate lucra in tara asta daca se doreste cu adevarat.
Este greu, dar nu SF, pentru UMB sa termine pana la sfarsitul anului ( nu iau in calcul receptia gen uite becul nu e becul a CNAIR)
Sa nu imi sariti toti deodata in cap pentru optimismul meu, incercati pe rand :D

flashu74

Pai pentru conectarea cu autostrada terminata fara intreruperea traficului e nevoie de terminarea viaductului pe sensul spre Simeria si a nodului, apoi demolare bretea urcare actuala si conexiunea celeilalte benzi a viaductului.

pbh

Asa este Flashu, dar asta va fi pe ultima suta de metri. Nodul si conectarea la sensul giratoriu se poate face intre timp.

Ionut

Ati inceput sa ma enervati. Pariu pe 500 RON la bugetul API ca NU SE DESCHIDE CIRCULATIA PE TOT TRONSONUL INTRE ILIA SI DEVA ANUL ASTA? Vad ca va place sa comentati. Eu zic ca, din nșpe motive, ANUL ASTA (adica pana la ora 23:59 in ziua de 31.12.2018), NU VOM CIRCULA PE TOT LOTUL INTRE ILIA SI DEVA. Sa nu va aud ca e gata intre Ilia si dealul Soimus, fara Soimus. Sau ca mai trebuie X chestii facute prin nod. Ca e "aproape gata". Ca e nu-stiu-cum. Nu.

Anul asta NU circulam intre nod Ilia (inclusiv) si nod Soimus (inclusiv), adica 22,139 km. Are cineva curaj sa puna pariu cu mine? Cine pierde vireaza 500 RON in contul API.

Vice33

Ai ridicat mingea la fileu...să vedem câți temerari vor să paseze mingea la adversar... :smoking:

CIne va face un "as" ca în tenis...și să își ia premiul de 500 de lei...? :cool:

horatiu.cosma

De acord, pariu pe 500 de RON la bugetul API că se deschide. Sunt optimist că nu ne va dezamăgi UMB și că în ghinionul nostru cu CNAIR, MT, Guvern, alți constructori, vom avea și puțin noroc pe ici pe colo.

germanul2012

 :lol: :lol: :lol: E logic d-le Ionut ca nu ai cum sa pierzi pariul deoarece deja se poate spune ca mai sunt putine zile pana in 31 dec 2018 iar de lucru, din cate am vazut eu la inceputul anului si pana acuma, este greu de crezut ca se vor face nu stiu ce miracole in urmatoarele 11, pardon 10+luni. In aceeasi ordine de idei, deoarece alta nu prea se prevede, as pune si eu pariu chiar si pe suma mai mare ca nici in 31 dec 2025 nu vom putea circula de la Sibiu pana la granita numai pe autostrada. Nu pot sa-mi imaginez un tunel de cativa km sa se construiasca atat de repede in Romania. :-[ :-[ :-[

flashu74

#38022
Nu pun pariuri din principiu. E foarte greu, aproape imposibil de terminat. Jos palaria insa pentru oamenii UMB. Astazi la ora 18 a fost plecarea din santier in zona Bejan si asta desi a tras o ploaie serioasa spre seara.
PS
Pun insa la bataie combustibil pentru tot anul de vizite in zona.

alecu26

Și eu sunt alături de Ionut cu 500 ron. As îndrăzni chiar sa zic ca acolo S-ar putea sa vedem un mic abandon, relicitare, reproiectat. ..și vreo 3 ani de întârzieri. ..dar ăsta numai dnul Umbrarescu știe. ..și poate unii din CNAIR.
Drumurile noastre POATE;

rocklee

eu spun ca UMBul va termina lotul in august 2018  :D :D....daca nu termina in 2018 ...nu mai fac nici un reportaj in 2019  8)