Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 29 Guests are viewing this topic.

Liviu_udr

Pasaj Teiu:
Spre Deva:





Spre Lugoj:



Atât am pentru acum.
Nicio mișcare pe șantier, doar la spațiul de servicii Ohaba era un Duster de-al muncitorilor, iar construcția din cărămidă este ridicată.

Vice33

UMB-ul când revine pe șantier? Pe 8 Ianuarie? Se anunță încă vreme caldă și bună pentru lucrări...

Dragos_Damian


rocklee


TibiV

Daca ar fi CNAIR la fel de pregatit ca rocklee, am fi fost departe....
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Pai stai. Cei de la UMB parca revin la munca pe 15 ianuarie. Mai ai de lustruit la camera pana atunci. Sau am retinut eu gresit? Vin pe 8?

dorum

15 am retinut si io... in 7 e sf. Ioan, nu au cum sa inceapa pe 8

aga

Mulțumim de poze, Liviu, Dragoș. Am început anul bine, cu elan. Sa vedem cât elan e și la constructori.


Sent from my iPhone using Tapatalk

TibiV

Quote from: dorum on January 05, 2018, 11:24:10 PM
15 am retinut si io... in 7 e sf. Ioan, nu au cum sa inceapa pe 8

Singura informatie (neconfirmata) pe care am gasit-o este asta:
Quote from: nrb on December 13, 2017, 11:22:06 AM
Așa e, încă puțin și umb pleacă în vacanță până după 15 ianuarie, o să ne plictisim fără noutăți!
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


horatiu.cosma

^
Postarea asta e din 20 decembrie.

bbk

Despre LD2 se mai stie ceva? Am vorbit ieri cu un muncitor. Zicea ca mai au de lucru la vreo 8 podete.
Apropo, la capatul lucrarilor trebuia sa fie o supratraversare + o mica deviere a dc-ului Margina-Nemesesti/Costeiul de sus.
Pe partea dinspre Margina e facut tipla, dar dupa pod nu au mai facut absolut nimic, muncitorul mi-a spus ca dupa pod nu e traba lor. Momentan devierea provizorie e facuta prin mocirla de langa autostrada.

https://www.openstreetmap.org/#map=17/45.87358/22.29282

horatiu.cosma

^
Acolo din câte știu e o problemă cu acel stâlp de curent de pe mijlocul autostrăzii, chiar de la finalul secțiunii D. Devierea rețelei respective e în aer, acel stâlp fiind pe secțiunea D, iar restul de stâlpi ce trebuie relocați pe secțiunea E, unde nu se poate intra în teren. În consecință, nu se prea poate finaliza secțiunea D (nici corpul autostrăzii și nici rampele acelei supratraversări).

bbk

Cred ca mi-a scăpat stâlpul de curent. Totuși traseul e decopertat. Mâine o sa trec pe acolo sa mă lămuresc.

Inviato dal mio SM-N910F utilizzando Tapatalk


TibiV

gruirew a postat niste poze pe 14 mai...
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=2.msg155549#msg155549
Ultima poza este asta:

Daca marim se vede stalpul...

In mijlocul autostrazii este stalpul "rosu" care leaga cei doi stalpi "galbeni"


Mi se pare ca se poate gasi o solutie de relocare a stalpilor tot pe sectiunea D....
Pus un stalp imediat dupa rampa dinspre Nemesesti a pasajului in stanga autostrazii dar dincoace de pasaj, inca un stalp simetric dar in dreapta, si cam gata... Adica sagetile albastre.
Bine, recunosc ca speculez pe baza a ce observ in poza, s-ar putea sa ma "fure" perspectiva si distantele sa fie prea mari, sau rampa pasajului prea inalta...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)