News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

10 Members and 42 Guests are viewing this topic.

aga

Poze de azi, 30.12, pe LD, sper ca le încarc bine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ionut

Sunt foarte bune pozele, mulțumim!
Arată dezolant șantierul... asa parasit. :(

alinuttt

La Holdea când se reapucă de nod?

TibiV

Ce intrebare...
:lol:
Cand o sa accepte "onor" CNAIR sa plateasca lucrarile neincluse initial in proiect.

Adica niste "mizilicuri" ca al doilea ecoduct si nodul (semi)temporar Holdea.

Nimeni dintre noi nu stie exact care situatia facturi/plati, dar toti banuim ca ambele lucari (Ecoduct 2 si nod Holdea) s-au facut pe banii antreprenorului si ca NU au fost platite de CNAIR.

Tu, la job-ul tau, cate luni ai accepta sa muncesti "moca", fara sa fii platit ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cristi5

Quote from: cristi5 on December 23, 2017, 12:56:11 AM
Am suprapus cu SF pozitiile GPS ale pozelor facute de rocklee (cu rosu pe harta)




Pentru ca sunt tot mai sigur ca se construieste conform SF, hai sa punem si randarea lui @delacroix.



Poate are @delacroix una cu rezolutie mai buna? Merci!

flashu74

#37790
Cred ca in aceasta randare apar 3 deschideri in plus dupa ce autostrada trece peste  DJ.
Din teren pare ca imediat dupa trecerea peste DJ se termina viaductul.

flashu74

Folosesc o imagine a lui rocklee cu fundatia pilonilor din organizarea de santier. E chiar langa DJ. Se vede ca se vor face piloni dreptunghiulari de capat din dispunerea fierului.




Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74

In zona incercuita se termina viaductul.




Powered by API/PUM imgur uploader

cristi5

Acolo mai e un drum care da in DJ, in SF urma sa treaca si acela printre pile. Poate vor sa-l inchida.


TibiV

Desi nu pare, cred AICI se potriveste cel mai bine...

https://www.politiaromana.ro/ro/info-trafic/judetul-hunedoara-trafic-oprit-dn68a

Quote
JUDEŢUL HUNEDOARA: TRAFIC OPRIT DN68A
Data: 03 Ianuarie 2018
Ora: 18:15

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că în judeţul Hunedoara pe DN68A Deva - Timişoara, la kilometrul  67+700m, în afara localității Dobra, un TIR a intrat pe contrasens și a lovit un autoturism care circula regulamentar din sens opus. Drum blocat total.

Se estimează ca în aproximativ oră circulaţia rutieră să fie reluată în condiţii normale.


Multumim, CNAIR !
Great job... :((
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

perfidus

Quote from: cristi5 on January 03, 2018, 09:03:05 PM
Acolo mai e un drum care da in DJ, in SF urma sa treaca si acela printre pile. Poate vor sa-l inchida.
Nu neaparat. Ne-am obisnuit deja in proiectul UMB cu drumuri secundare bagate prin subtraversari din acelea cu structura metalica tubulara. Poate il fac la fel si aici si mai optimizeaza niste grinzi si pile.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

cristi5

#37796
Quote from: TibiV on January 04, 2018, 12:24:50 AM
https://www.politiaromana.ro/ro/info-trafic/judetul-hunedoara-trafic-oprit-dn68a

Multumim, CNAIR !
Great job... :((

O separare de sens, ceva? E ingust drumul dar spatiul limitat va reduce viteza.

Dupa ce-am vazut si in 22 dec, acolo trebuie luate masuri.

Liviu_udr

Am plecat ieri în Polonia. Incredibil cum au dezvoltat rețeaua de autostrăzi. Am fost aseară pe un sector de vreo 30 de km pe care Google maps încă îl arată în construcție, așa cum se vede la noi acum LD4 pe maps!!
Soimuș:










Liviu_udr