Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

14 Members and 44 Guests are viewing this topic.

flashu74

Se turna beton la fundatia pilonilor de la pasaj2, cei din interiorul organizarii de santier. Cele doua fundatii dinspre riu sunt turnate.






Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74

Era rece astazi la Deva ( cam 1 grad) si nu pot sa spun decat- RESPECT.

alin_simeriaveche

Mamamia!! Ce diferenta de paisaj, de la o zi la alta. Sincer, nu exista constructor de autostrazi in romania mai harnic si ordonat decat UMB

Vice33

#37683
Respect UMB și organizarea/planificarea de șantier și Inginerilor/Managerilor care au în subordine acești oameni harnici.

Păcat că alte instituții care se pretează în societate și spațiul public a fi "serioase" nu sunt și acuză fără nici o rușine și dezinvoltură acest antreprenor care din vina lui este în urmă?? 60 de angajați surprinși în imaginea făcută de Flashu74 și alte câteva zeci care nu au fost fotografiate, asta ca să nu spună nesimțiții care acuză printre alții și UMB, că "au întârzieri în graficul de execuție și finalizare, chiar dacă mobilizarea este bună"!

Uitați-vă ce poate să facă chiar și în sezonul rece, darămită când începe sezonul mai cald în Martie?  :cheers: :cool: :cool: :cool: :thumbsup: :thumbsup:

rocklee

de cand si-a luat treaba in serios ...flashu74...este aducator numai de vesti bune ....te angajam pe forum in locul lui MOS CRACIUN.... :D
IATA doua vedti bune si dovedite ...ca se lucreaza ...




adiarc

Multumesc Flashu pt poze....S-au mai spulberat o parte din îndoielile mele...in cazul de fata cele legate de nedumerirea ca autostrada trece direct prin organizarea de santier
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dorum

asta e tare faza... sa-si betoneze picioare de pod la ei in organizare :) :)
Merge treaba, semne bune anul are!

Dominik

flashu74, numai update-uri din astea sa ne aduci  :D Respect UMB !
You're in Steelers Country

mspescaru

Pentru cei care circula astazi pe A1 sensul Nadlac- Timisoara

http://www.aradon.ro/transport-agabaritic-pe-autostrada-in-drum-spre-giarmata/1955085

Multumim Rocklee si Flashu74 pentru poze si Sarbatori fericite tuturor care folosesc acest forum!!!

nrb

Hai să vedem, de acum într-un an avem Sibiu - Holdea continuu? Eu zic da, chiar dacă mi se pare la fel de greu de finalizat LD3 ca și LD4, cine știe ce izvoare/alunecări de teren pot să apară în zona Holdea!

Dominik

Teoretic este posibil, dar cu un efort foarte mare si fara alte piedici gen CNAIR
You're in Steelers Country

davyl

#37691
Multumim flashu74 pentru minunatul update! UMB ramane un constructor serios! :thumbsup:


Dominik

You're in Steelers Country

Bogdan_Cluj

Referitor la ultima poza (cea de la cariera).
Am inteles eu bine: deoarece a fugit dealul (acele coloane care s-au "indoit"), au zis ca ridica autostrada, nu mai taie din deal acolo si ca atara au trebui sa "ridice" autostrada in zonele de langa deal? Si de aceea au nevioe de acele ziduri de sprijin? Sau de ce este nevoie de ele, pentru ca vad ca sunt DUPA autostrada, nu INTRE deal si autostrada. Adica zidul sustine autostrada "sa nu o ia la vale", si nu sustine dealul ca "sa nu se urce peste autostrada".