Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 29 Guests are viewing this topic.

TibiV

rocklee,

cat iti place sa ne fierbi.... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Quote from: Quest on December 13, 2017, 12:21:56 AM
Se pot face plati ptr lucrari suplimentare care au fost efectuate cu toate avizele, dar care nu sint cuprinse inca intr-un Act Aditional ?

Evident, nu. Tot ce se poate face este sa decida constructorul, pe barba lui, sa foloseasca banii primiti pentru a continua lucrarile. E foarte simplu.

rocklee

Am fost ieri intro vizita pe șantierul umb. ..noutăți mari nu sunt. ....Am vorbit cu cineva de acolo și a spus ca dacă tine vremea cu ei se va munci pană aproape de crăciun
Se lucrează la structuri  . La viaductele  soimus și branisca se trăgea tare cu mulți oameni. ...De asemenea se lucrează la zidul de sprijin de la cariera. Și la piloți forați de la viaductul 2 dealul cu lilieci. La viaductul 1 nici o mișcare.  În schimb la săpăturile din dealul cu lilieci forfota mare. Am și poze dar mai slab decât altădată. ..Le pun deseară.

Se lucrează și în zona de la baraj. Și la monetare de parapeți. Mai era mișcare la taluzuri

nrb

Așa e, încă puțin și umb pleacă în vacanță până după 15 ianuarie, o să ne plictisim fără noutăți!

ciprinel

Apropo de tras tare cu multi oameni. UMB si-a adus la Deva tot efectivul de la Nadaselu?

patratel_ro

La Holdea se mai lucreaza? Au mai avansat cu relocarea DN-ului ?

ciprebbe

Quote from: ciprinel on December 13, 2017, 01:03:38 PM
Apropo de tras tare cu multi oameni. UMB si-a adus la Deva tot efectivul de la Nadaselu?
Nu mai exista nimic la Gilau Nadaselu chiar si organizarea e deja istorie ; probabil pana in 20 dec nu va mai fi picior de UMB-ist in zona. Se curata zona organizarii si se duce totul la Adjud. Oamenii sunt demult mutati la Deva.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprinel

Cipri, multumesc frumos de clarificare. E clar atunci. D-aia se vede progresul respectiv  :lol: :lol:

dorum

Quote from: patratel_ro on December 13, 2017, 01:45:31 PM
La Holdea se mai lucreaza? Au mai avansat cu relocarea DN-ului ?

Am trecut luni pe acolo... PUSTIU!

Ionut

Pai ce sa lucreze la Holdea? Sunt nebuni? Daca acum CNAIR nu mai recunoaste ca a cerut Holdea... si cele 3 autorizatii de construire... la ce vreti sa ne asteptam? La un constructor care lucreaza pe banii lui pe un obiectiv pe care beneficiarul (CNAIR) refuza nu doar sa plateasca, dar refuza sa recunoasca lucrarile cerute?!

NGC

^^^

Si marmota ...



Te pomenesti ca le-a adus Mos Craciun documentatia pentru AC pe care au depus-o. :lol:

NGC

Scriu aici pentru ca este cel mai citit topic.

Quote from: NGC on November 09, 2017, 01:05:37 PM
O sa fac un ghid al solicitantului de informatii, cu toate etapele pe care trebuie sa le urmati. Stay tuned!

Ghidul a fost publicat si se gaseste aici.

Daca tot ne-au facut "cadouri" de genul Holdea, OMT 600 / 2017 si nedeschiderea ST3, nu vreti sa le facem si noi niste "cadouri" de Craciun si sa le trimitem niste "felicitari" cu intrebari? :D

NGC

^^^ Am uitat ceva important. :p

Este ideea lui disney din 2014, dar cred ca este foarte actuala.

Quote from: disney on September 16, 2014, 12:18:05 AM
Oare ce vor MT, CNADNR si AMPOST sa ne transmita prin faptul ca ne dau raspunsuri cu intirziere, ne dau raspunsuri generice sau pe linga subiect, "uita" sa ne dea raspunsuri sau pur si simplu incearca sa ne induca in eroare?

Poate ca MT, CNADNR si AMPOST vor de fapt sa ne transmita ca nu au bani acum pentru filmari din avion, dar ca au bani pentru procese pentru refuzul de a oferi informatii de interes public, conform Legii 544/2001, si ca poate vor sa devina sponsorii principali si sa sponsorizeze filmarile din avion si din drone din acesti bani pentru procese:p

Propun ca banii care vor fi cistigati din procesele intentate conform Legii 544/2001 sa fie donati in totalitate si folositi exclusiv pentru filmari din avion si achizitionarea de drone, astfel incit sa fie acoperit fiecare tronson de autostrada si eventual si drumuri nationale si centuri in lucru.

Deocamdata tin sa salut initiativa si sa multumesc MT, CNADNR si AMPOST ca ne dau multiple posibilitati sa ii includem intre sponsori.  :lol:


rocklee

#37558
Quote from: rocklee on December 13, 2017, 11:16:36 AM
Am fost ieri intro vizita pe șantierul umb. ..noutăți mari nu sunt. ....Am vorbit cu cineva de acolo și a spus ca dacă tine vremea cu ei se va munci pană aproape de crăciun
Se lucrează la structuri  . La viaductele  soimus și branisca se trăgea tare cu mulți oameni. ...De asemenea se lucrează la zidul de sprijin de la cariera. Și la piloți forați de la viaductul 2 dealul cu lilieci. La viaductul 1 nici o mișcare.  În schimb la săpăturile din dealul cu lilieci forfota mare. Am și poze dar mai slab decât altădată. ..Le pun deseară.

Se lucrează și în zona de la baraj. Și la monetare de parapeți. Mai era mișcare la taluzuri

si acuma sa punem ce am promis  :D

de   inceput cateva imagini de la pasajul nod soimus unde era agitatie mare ...sau finalizat in mare culeea[culeile] dinspre ilia ...
































Powered by API/PUM imgur uploader