News:

Video dronă 12.04 A0 Bâcu-Bragadiru / A1-DN6.
S-a deschis A0 între DN5 și DN4!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 13 Guests are viewing this topic.

voicul

O filmare din drona ar fi buna la deal.

Estimez 6 basculante care asteapta acolo. Probabil si-au facut loc si pot sa intre la foc automat.

gdaniel

Eu zic ca putem sta linistiti ca o sa tina dealul. Arata ca si gura debleului de la Aciliu, cu terasarea initiala doar e spalat usor dupa atatia ani. Aici par chiar straturi mai consistente in anumite locuri.

Il barbieresc frumos pana incepe iarna si o sa ii vedem structura la primavara, dupa ce o sa il spele frumos ploile si zapezile.
O sa fie spectaculos cu straturile alea rasucite, pana il torcreteaza sau ii pun plasa ca la Cristian pe OS4..

flashu74

In imagine nu se vad toate. Erau in jur de 15.

flashu74

De asemenea pot spune ca era un grup de oameni sus pe pasajul de la deal si un grup de oameni pe pasajul de la Soimus. Eu banuiesc ca se monteaza predale.
Iar la deal mai erau 2 excavatoare care lucrau pe partea centrala.

nedcatalin

Quote from: Ionut on November 20, 2017, 11:43:03 AM
Ieri, A1 Sebes-Sibiu. VARZA totala pe lotul Impregilo. O bataie de joc.


O bataie de joc sunt si indicatoarele rutiere din giratoriul de la Sebes si iesirile de pe A1. Chiar asa, dupa atatia ani, nu au putut cei responsabili sa le inlocuiasca cu ceva mai normal? Stiu, e discutie veche si nu vreau sa insist cu detalii, dar e jenant rau  :(

Ionut

Apropo de indicatoarele din giratoriul Sebes/Lancram, era să greșesc intrarea pe autostrada. Se și vede din filmare ca am virat brusc cand mi-am dat seama. :lol: Si eu stiu ce trebuie sa fac, stiu configurația nodului... Nu trebuie să apară București acolo în nod. Nu vede lumea simbolul DN1.... și merge crezând că intră pe A1...... of.

Vice33

Am văzut și eu acum filmarea și așa este. Sunt prea mici indicatoarele, mai ales cel care arată spre A1 din breteaua de ieșire spre Sebeș. Cu ușurință te poți încurca, Ionuț, stai liniștit, sunt convins că alții chiar s-au încurcat și au ieșit spre Sebeș/Kronospan în loc să intre pe breteaua de intrare în A1...

Părerea mea este că dinainte de giratoriu ar trebui panouri mari cu o configurație clară mai ales că sun trei ieșiri apropiate din sensul giratoriu.

Noaptea cine nu știe drumul "umple frigiderul" CNAIR-ului...


rocklee

pe o vrame rece si ploiasa :depressed: ...astazi am facut o mica iesire pe loturile 3 si 4 LUGOJ DEVA ....impreuna  cu doi membri ai forumului Cristi 5 si Frunzaverde  :hug2: ....am inceput cu nodul holdea unde nu se lucra deloc...am oprit la ecoductul 2 ohaba unde de asemenea era pauza totala  ....apoi am facut o scurta vizita ...la podul peste mures ...la nodul grind nu ne-am oprit ...dar unde se lucra la terasament ...urmatoarea oprire a fost la aluncarea de la nodul ilia unde era liniste si pace ... :headbash:

am continuat cu lotul umb ....dar din pacate nea cam prins intunericul ..prima oprire la delul cu cariera undee am vizitat zidurile de sprijn ...cel dinspre ilia se apropie de final ...sa ridicat terasamentul la nivel ..cand eram acolo se lucra intens si la terasment si jos la alte lucrari ...am trecut la cel de pe partea cu mintia unde de asemenea se lucra ...se turna si se faceau armaturi....iar de aici a inceput ploaia ...am facut o oprire la pescarie ...unde avem doua randuri de asfalt ...se lucra la terasament spre viaductul branisca ...am facut o vizita scurta si  la viaductul branisca unde de asemenea se lucra ...bine ....si ultima vizita inainte de intuneric a fost o scurta oprire la lucrarile de langa baraj...unde se lucra intens  si de o parte si de cealalta a drumului judetean ...:thumbsup:


si o scurta precizare ...cind am plecat spre holdea in jurul  orei12 ....la pasajul soimus se montau ultimile grinzi pe portiune din mijloc ...de asemenea se ridicau si se montau predale ... :cheers:

pozele mai tarziu .....  :) poate maine  :(

rocklee

incepem cu holdea ...breteaua dinspre ohaba 









Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

sensul giratosiu pasajul si bretelel afernta nodului ....vedeti si voi cate utilaje si muncitori erau in zona ...






























Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee

cateva imagini din zona cu fosta surpare de terasament de langa ecoductul ohaba 2 ...pe care se pare ca nu au rezolvato inca

































Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

cateva imgini vazute de sus ....cu ecoductul 2 si cu autostrada dintre cele doua ecoducte ...


















Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

cateva imagini ...de la spatile de servici unde de asmenea se lucra...




















Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

imagini cu lucrare de langa podul peste mures unde au avut probleme pe o lungime de vrio 200m ca le crapat asfalrul si o parte din terasament ...aici poate ma ajuta cu cateva imagini si colegi ...





















Powered by API/PUM imgur uploader