Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 29 Guests are viewing this topic.

iuli

Pozele mele de la Holdea, putin intarziate. Oricum mai pe seara daca nu maine, o alta surpriza de la mine.
















Powered by API/PUM imgur uploader
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

deci au demontat reazamele provizorii si au cale libera pt asfaltare... s-o vedem si p-asta, tinand cont de vreme...

Dominik

You're in Steelers Country

Ionut

Interesant, deja e primul strat de asfalt in giratoriu. Mie asa mi se pare. :)

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

Din pacate sectorul dintre Grind si Ilia l-am ratat din cauze tehnice. :( Promit ca va fi urmatorul meu target intr-o zi cu soare.

https://www.youtube.com/watch?v=vW90KiO267A
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

flashu74

Quote from: Dominik on November 19, 2017, 06:41:57 PM
Azi nu lucrau Comsa si UMB ?
UMB nu lucreaza din cate stiu in zilele de sarbatoare.
Ce bun ar fi fost tronsonul Comsa gata. Descarcare direct in DN7 la Ilia !!!

cryu

Multumim de filmare!!Chiar arata pitoresc lotul asta , ma gandesc toamna cum o sa arate.Oricum e ceva putred in legatura cu lotul asta, anul trecut Comsa rupea norii iar anu asta au traso de coada maxim.

iuli

Intrebare pentru cunoscatori, pe portiunea filmata va fi limitare de 100? Nu vi se par curbele cu raza prea mica? Am senzatia si la condus la 70 la ora ca e mai nasol decat pe Arad bypass. Nu vi se par prea inalte panourile fonoabsorbante? Trebuia sa dea ceva culoare sau ceva mat pe ele, ca am senzatia ca in anumite momente ale zile ar putea face o reflexie nasoala a soarelui?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Pai e putred. Din ce stiu eu CNAIR nu vrea sa recunoasca lucrarile la Holdea. Zic ca n-au cerut ei acolo lucrari. Ce lucrari?! Evident ca nu vor sa plateasca. Si Comsa a facut un ecoduct pe banii lor. Plati pentru ecoduct si pentru Holdea?

Legat de curbe - tu stii mai bine, ai fost la volan. Panourile fonoabsorbante sunt imense, sunt mai inalte decat cele normale de pe alte loturi. Nu stiu de ce. Probabil cerinta de mediu... legat de cat de lucioase sunt, nu stiu, tu stii mai bine, ai fost la volan. :D

voicul

Si eu zic ca sunt lucioase si posibil sa fie probleme cu ele.

Nu inteleg de ce nu se pun si in zone in care se stie ca gardul va fi furat (gen A1 B - PI). Costa mai mult, dar rezista teoretic mai bine decat un gard normal.

Ionut

Wait, what? Sa pui panouri fonoabsorbante ca sa nu se fure gardul? Serios? Sau n-am inteles eu.

voicul


alin_simeriaveche

Quote from: Ionut on November 19, 2017, 09:31:37 PM
Pai e putred. Din ce stiu eu CNAIR nu vrea sa recunoasca lucrarile la Holdea. Zic ca n-au cerut ei acolo lucrari. Ce lucrari?! Evident ca nu vor sa plateasca. Si Comsa a facut un ecoduct pe banii lor. Plati pentru ecoduct si pentru Holdea?
Pentru prima dată aud chestia asta. Incredibil!!

voicul

Ce mi se pare intresant: desi nu prea se recunosc lucrarile astea, Comsa, totusi le-a continuat.

Ar trebuie sa intre cu +80% punctaj in orice licitatie, ca aduc bani de acasa sa faca A in RO.  :lol: