Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 26 Guests are viewing this topic.

flashu74

Corect. Ambele capete trebuie terminate, atat aici cat si la pod Soimus.

Ionut

O vrabiuta raportează ca la Holdea e balast stabilizat și pe rampa dinspre Ilia.

Dominik

A facut si vreo poza vrabiuta ?  :D
You're in Steelers Country

Ionut

Nu a zis. :)
Uitati-va cu atentie dacă treceți prin zona în zilele următoare.

Earthchild

Trebuie sa-i luam lui rocklee anvelope de iarna.

wifi


rocklee

intre cauciucuri de iarna si drona aleg ...drona .... :D

am fost azi pe lotul umb+nodul ilia ....imaginile pe maine ...acum sunntem la servici... :)

NGC

Hai ca pun eu paie pe foc pana atunci. :lol:

NGC

Quote from: NGC on November 10, 2017, 05:37:44 PM
Quote from: NGC on September 21, 2017, 09:13:59 AM
Cucule, cum e aia cu "deschidem LD3 anul acesta"? :lol:

Daca in August in stadiul proiectelor aparea "August 2017" la termenul de finalizare, acum apare "Septembrie 2018".

Asteptam rectificarea (de orice fel ar fi ea) si la LD4. ;)

Noua estimare pentru LD4 este trimestrul 2 2018.

Ce avem noi aici? Da, ce avem noi aici? :D



Cum? Cum? In "conditii optime de lucru" termenul pentru LD4 este "trimestrul III 2018"? Nu se poate! :lol:

Ionut

Conditiile optime presupun lipsa prostiei si incompetentei si prezenta eficientei, a integritatii si a proactivitatii in CNAIR. Concluzia? Nu va fi gata in T3 2018. Comunicatul nu zice nimic nou. Sau imi scapa mie ceva?

NGC

#37045
In stadiul proiectelor numai ce au actualizat saptamana trecuta si au zis trimestrul 2. In raspunsul de mai sus e 3, desi este emis anterior din punct de vedere cronologic. :lol:

Ionut

#37046
Lasă că e bine. Ne apropiem de realitate.
Poate studiază atent tabelul magic cu prognozele API.

Legat de LD2, ar fi interesant de vazut cand anume termină documentatia aia pentru sectiunea E (tuneluri)... Ca de mult tot lucrează la ea. Și oare ce contine documentatia asta? Ca in SF nu aveam tuneluri. Iar proiectul Salini pentru tuneluri nu a fost cumpărat, Salini fiind trimiși la plimbare.

NGC

Nu ai inteles.

In raspuns (anterior actualizarii stadiului proiectelor) au zis trimestrul 3, iar in stadiul proiectelor au zis trimestrul 2.

Rezulta ca au "optimizat" "conditiile optime de lucru"? :lol:

Ionut

:lol:
Profesioniști.

Dar tunelurile frate, tunelurile, pe ce documentație se lanseaza?

Vice33

Trimestrul al III-lea înseamnă că ei au aproximat că LD-Lot 4 va fi gata în perioada sfârșit de Iulie-Septembrie. Puteau să spună mai realist Trimestrul al IV-lea și se apropia și mai mult de realitate.

Probabil pentru ei condițiile optime înseamnă program L-D, 7-22, fără probleme la dealul cu lilieci, mobilizare exemplară și oameni bucurosi când vin la muncă...oare ei știu că patronul lor a ales să construiască pe 40% din valoarea estimată...? Nu cred că ar mai fi asa bucurosi la muncă pe santier...