Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 30 Guests are viewing this topic.

wifi

Inainte de rezolvarea expropierilor suplimentare, birocratii de tot felul, etc. este si dealul cu/fara lilieci sapat. Asa de nasol nu este, calea aia ferata este sub versant de multa vreme si nu cunosc sa fi fost probleme pe acolo. Si DNul trecea inainte destul de aproape. Dealul tine mai bine decat renumele sau.

dorum

daca ii trag un pasaj bine tintuit in pile la baza dealului oare e costul prea mare? ca cu dealu' ala, io nu vad prea curand rezolvare... oricum tra sa faca ditai ziduri de sprijin, consolidari, alte chesti...

cristi5

^^ bretelele cred ca ar incapea in coridorul expropriat.

Ar fi o constructie temporara, la Holdea e permanenta. Poate asta ajuta AC, nu stiu. Ne-a promis dl. ministru ca va merge birocratia mai repede oricum...

Ionut

Quote from: cristi5 on November 10, 2017, 06:37:13 PM
Ne-a promis dl. ministru ca va merge birocratia mai repede oricum...

:lol: Haha ce-am mai ras.

Acum la modul serios, credeti ca ar fi vointa sa se faca o descarcare temporara de pe modelul giratoriului din capatul Centurii Sibiu?

wifi

Am avut rabdare si am asteptat sa ne scapap de lilieci. Acum o luna-doua, un an-doi trec repede. Sa nu uitam de diferenta de nivel dintre teren si autostrada. Viitorul viaduct va trece acolo peste DN _SI_ CF.

rocklee



rocklee


rocklee

#36908
imagini de la viaductul branisca din mai multe unghiuri... :o

sa facut in mare parte supra betonarea ....si sa avanst cu biscuiti de beton .... :)




(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

nu mai pot sa pun ...ca sa blocat aplicatia ...API imgur .... :(
pacat ca era ceva de vazut  :(

restul le pun cand pot ...o seara faina

Ionut

Nu este graba. Mulțumim!
La Soimus sunt fabricate și aduse toate grinzile?

yetiman

#36911


Doar 2017, la cererea mai multora de pe forum.

Varianta completa aici: https://i.imgur.com/KNIrS0R.png
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu