Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 30 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Soferii au tendinta sa adoarma pe autostrazile drepte, asa ca normativele recomanda aceste serpuiri.
SI eu aveam aceeasi intrebare si le-as fi facut in linie dreapta, ca la CF de mare viteza. Dar cand cineva mi-a dat aceeasi explicatie, mi-am adus aminte de cate ori era sa adorm intre Drajna si Lehliu.  Atunci asfaltul era ca in palma. Acum nici daca vrei nu mai poti sa dormi :))
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Morosanu

Sensurile giratorii sunt sport european. Cam peste tot in Euroa se incearca eliminarea semafoarelor si inlocuirea lor cu giratorii. Am vazut si giratorii de 1- 1.5 m diametru. Scuze de off topic... O:-)
Politica distruge tot ce atinge.

Dominik

#36872
You're in Steelers Country


Ionut

Ecouri prin presa cu randarile lui delacroix. :cheers:

Primele imagini cu autostrada Sibiu – Piteşti dezvăluie un viitor viaduct-muzeu. ,,Ne mulţumim cu aceste simulări"
Adevarul

Primele imagini cu autostrada Sibiu – Pitești, așa cum va să fie. ,,Deocamdată ne mulțumim cu aceste simulări"
Turnul Sfatului

florin74

Tare de tot  un comentariu la postarea CNAIR de la Holdea.
Oare este adevarat ce se spune?

#statulpartenerserios Dupa ce CNAIR si-a dat intregul concurs la realizarea nodului rutier Holdea, aproband proiectul in CTE, solicitând ministerului eliberarea AC, si guvernului expropierea suprafetelor de teren necesare, si punând presiune pe constructor sa termine cat mai repede lucrarile, in ultimile zile s-a dat la fund si nu mai recunoaste nimic. Constructorul mai are putin sa finalizeze lucrarile, dar CNAIR, si mai ales DG ul Stefan Ioniță nu vor sa recunoasca ca au solicitat aeste lucrari.
Constructorul, de buna credință si in spiritul proiectului a executat lucrările, aflandu-se acum intr-o situatie demna de fazele cu valutisti din anii 90 din Gara de Nord.
#statulromandatepe

Allex

#36876
Pai nu a fost emis AC, exproprieri suplimentare, etc? Cum adica nu au solicitat nimic? Atunci cum au emis autorizatie, facut exproprieri? In baza a ce?

Un link unde declara Ionita ca nu vor sa recunoasca lucrarile are cineva?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

wifi

Sa nu le vina ideea sa mai ceara si despagubiri sau si mai rau, sa sparga tot si sa planteze padure ca sa aibe ursii frumos si bine. Parca-i plin de ursi pe acolo  :lol:

Ionut

Quote from: AlexAllex on November 10, 2017, 09:52:29 AM
Pai nu a fost emis AC, exproprieri suplimentare, etc? Cum adica nu au solicitat nimic?

Psihiatrii ii zic schizofrenie, pierderea contactului cu realitatea.

rocklee

din ce imi aduc eu aminte ...nodul de la holdea ....a fost mai mult propunerea API. si a forumului PROinfrastructura ...nu a celor de la CNAIR ...

Allex

Pai hai sa intrebam oficial  la CNAIR daca au solicitat descarcarea Holdea sau nu. Daca da, sa ne spuna de ce se intarzie cu aditionalul, daca nu, sa ne spuna de ce au facut exproprierile si au emis AC.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

florin74

#36881
API a semnat cererea pentru emiterea AC? Sau onor CNAIR prin reprezentantul sau Stefan Ionita? Ionita simte ca i se apropie sfarsitul si vrea sa beleasca si proiectele deblocate?

marisRO

Hai atunci sa facem noi propuneea de 1 leu pentru autostrada prin intermediul API ...  ;) macar asa ii facem de minune pe cei de la CNAIR. Parca vad stirea - O mana de oameni, care cred in tara asta si posibilitatile ei de dezvoltare, aduna bani sa deconteze un nod rutier pe autostrada A1.

Ionut

Pun salcami pe OS3.

DRDP Brașov execută lucrări de împădurire pe taluzurile de debleu ale versanților de pe Autostrada Orăștie - Sibiu, LOT 3, între Km 57+100 - 64+500. Se vor planta în total 35 000 de puieți de salcâm pe o suprafață de 597 600 mp, după o schemă stabilită de specialiștii silvici. Acțiunea se va desfășura timp de aproximativ o săptămană în funcție de condițiile meteorologice.

CNAIR pe Facebook

delacroix

Nos Sibiu Sud (Selimbar)
Dedicatie de la Ionut pentru vancouver .













Powered by API/PUM imgur uploader
PS Multumesc Daniel_I