News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 30 Guests are viewing this topic.

NGC

^^^ Ionut se referea la 3 si 4, si eu la fel. ;) :p

Neufunk

Cam la cat timp ne putem astepta de la urcarea in SEAP pana la alegerea unui castigator si ordinul de incepere, considerand ca se vor face contestatii mai pe peste tot?

rebel

^^^ minim 6 luni, maxim cat se poate .. dupa ultimele contracte (decalajul fata de ST1 si 2 fata de 3si 4)..

adiarc

^ uitati un aspect important...nu avem AM...procedura demararii acestuia nu poate fii inceputa pana la finalizarea SF( in urma caruia avem traseul exact sau detaliile exacte ale structurilor)...iar pt o parte din traseu nu avem SF,nici licitatie...nimic....

deci nu va bucurati prea tare pt licitatii....exista posibilitatea ca dupa lunga perioada care va duce la semnarea unor contracte ele sa se rezilieze ( daca trec ani de la semnarea lor,constructorul are cheltuieli cu dobanzile,aferente garantiei depuse )
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

cristi5

Intre desemnarea castigatorului si ordin de incepere trebuie semnat un contract care nu se poate semna fara AM (cel putin pe celelalte loturi documentatia de pe SEAP asta prevede, prin "clauza rezolutorie"

TibiV

Quote from: flashu74 on November 03, 2017, 08:38:39 PM
Viaduct Branisca

"Biscuitii" avanseaza binisor...

Dar puns si eu intrabrea pusa de altcineva (alecu ?...) mult in urma...
De ce au sapat pamantul tasat in sute de mii de ani din jurul pilelor ?!?!....
Adica de ce au facut asta ?!?!

(Poza a fot facuta de rocklee)

Nu ar fi putut sa sape doar pe "traseul biscuitilor" ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Quest

Citeva cadre aeriene de azi (sambata), de la Pasajul Holdea si de pe traseul lucrarilor pina la cele 2 ecoducte aflate in aval de Holdea.
Comsa lucra de zor, activitate de transbordare pamant de umplutura, scoteau de undeva din amonte de Ecoductul #2.

Pasajul vazut dinspre Cosevita, culeea sudica








Pasajul vazut dinspre Ohaba, culeea nordica


Portiunea in amonte de Ecoductul #2


Ecoductul #2, in plan indepartat Ecoductul #1


Portiunea dintre cele 2 ecoducte




Ecoductul #1



Common sense will get you far !

cristi5

#36802
Wow, minunate imagini! Multumiri!

Unde duceau pamantul de umplutura?

rocklee

#36803
woww :yikes:...wow :o...ce imagini perfecte Quest....super imagini ...ce inseamna sa fi ''dotat''..cand ne intalnim dau o bere fara alcool... :D :D :cheers:

Cristi5 ...comsa au trei locuri de depozitare pe care le stiu eu .....unul se vede in dreapta chiar in imaginea de sus ...altul este undeva in spatele dealului din stinga nodului HOLDEA pe  langa breteau dinspre ohaba ....iar al treilea daca nu ma insel este undeva in pe langa podul peste mures in spatele acelei paduri .... :D

Liviu_udr

Mulțumim pentru imaginile frumoase!!!

delacroix


Allex

#36806
 ^ Unavailable - vezi sa nu fie setat pe video privat.


LE: acum se vede si aici.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Bulwyn

La mine merge. Asteptam si restul. Macar asa vom putea parcurge virtual pisi in urmatorii ani, ca in realitate e jale
Bv Delacroix

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Tavi


mishu77

Trei poze de la Grind. Cred ca mai au vreo 3 metri de umplutura la pasajul CF. Am vrut sa opresc si la Holdea, dar pe sensul Deva - Lugoj nu se mai poate opri ca nu mai ai unde... au batut niste tarusi si au pus banda alb-rosie si nu se mai poate opri pe acest sens. Oricum pozele facute de Quest sunt mai mult decat graitoare (multumim)










Powered by API/PUM imgur uploader