Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 19 Guests are viewing this topic.

pasadia

La Holdea parca se lucreaza cu mai mult spor (ora 18). Mai intai 2 poze de pe partea estica, spre Dobra. (GPS)


(GPS)


Pe partea vestica, asta cred ca va fi zona viitorului nod / giratoriu. (GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


pasadia

Mai la sud, dar tot pe partea vestica, pilele viitorului pasaj al DN-ului peste A1. (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


Si o incercare de panorama a zonei. (GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


pasadia

Si ultimele poze, in zona nodului Dobra, unde se circula si se lucreaza lent. Mai intai giratoriu si apoi pasajul peste CF (in departare) si peste DN. (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Ps: tot la Soimus se lucreaza cel mai mult, dar e si foarte mult de lucru acolo. M-am bucurat sa vad ca se apropie cu oameni si utilaje de partea vestica a dealului si ca au inceput forarile pe partea nordica a DN-ului. Destul de multe grinzi ridicate. Rocklee, cred ca ai ce sa pozezi.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


rocklee


rocklee

#35674
incepem acest fotoreportaj ...cu imagini din data de 30 si 31 .8 .2017 ...si incepem cu inceputul lotului.... de la cariera bretea muresana ....
aici am satat de vorba cu cineva ....care era cam suparat pe articolul lui baiazid ...dar printre ele mi-a spus ca solutia gasita este in mutarea acxului autostrazi spre sat ...in limita culoarului expropiat ...la care se adauga doua ziduri de sprijin pe capetele sectorului din zona carierei ...de unde am cateva imagini ....


primele imagini sunt in drum spre delul carierei ... :)...unde se vede activitate ...

vechiul drum ce mergea la cariera ...a fost deviat ...



aici va fi zidul de sprijin din spre deva ... :)




rocklee

iar acesta este zidul de sprijin din spre ilia ...unde au inceput sa puna fier si sa toarne beton ...






rocklee

urmatoarele imagini sunt cu ...turnarea de rigole pe versantul dealului...umpluturi ,compactari terasari ...

IMAGINILE vorbesc de la sine ... :)






rocklee

#35677
lucrarile la rigole ...intre ecoduct si cariera ....
se tragea si cabluluri electrice ...

rocklee

autostrada asfaltata si lucrarile aferente ...dintre pasajul boz ,,,,si pescarie ...



rocklee

imagini de la pescarie ... :)....unde terasamentul prinde contur  :o









rocklee

imagini cu terasmentul dintre pescarie si vaductul bretea  si imagini unul dintre cele doua  podete metalice ce faciliteaza drumul spre rovina  :).....se da cu acel liant de intarirea terasamentuluii ...citeva imagini ...

podetul metalic






rocklee