News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 24 Guests are viewing this topic.

ddfab

vad ca rocklee nu a mai fost pe teren, asa ca am dat eu o fuga. evolutie semnificativa a lucrarilor.
consolidarea dealului cu lilieci de pe lotul 4, a fost finalizata de catre constructor. sfarsitul anului 2017 este un termen cat se poate de real pentru finalizarea acestui lot.

viaductul de la nodul soimus asteapta doar stratul de uzura.


lucrarile continua in forta si pe lotul 3 al autostrazii Sibiu Pitesti. compania de drumuri este multumita de evolutia lucrarilor si crede ca si pe aceste tronsoane, termenele asumate vor fi respectate.

Ionut


florin74

Serbia A1, pe la Predejane? AZVI parca lucreaza impreuna cu ceva companie locala. Poate ii chemam si pe la noi.

nrb

Da, cu plugușoru, ahooo, ahooo!!!

Morosanu

Asta inseamna seriozitate in primul rand din partea beneficiarului. In momentul in care tu dai la constructor tot ce are nevoie ( studii de fezabilitate bine facute, utilitati mutate, exproprieri facute, plati la timp....) rezultatele se vad. Orice constructor care la noi zicem ca e neserios in alte parti lucreaza nemaipomenit de bine. La noi statul e neserios de te enerveaza si are parte de constructori care vor sa faca bani fara sa miste un deget..... Offf, offf!
Politica distruge tot ce atinge.

ddfab

corect @florin74. am vazut panouri cu azvi, pe unele zone si inscriptii la viaducte cu aktor.

mai multe foto regasiti in topicul drumurile vecinilor Romaniei, care apropos Ionut, l-am gasit foarte greu. in trecut era mai usor de gasit.
oricum, In lumea larga-Europa-Rutier-Drumurile vecinilor.
nici nu va inchipuiti cat mi-as fi dorit ca fotografiile postate mai sus sa reflecte zone in constructie din tara noastra... dar la noi ca la nimeni... cred ca mai avem de asteptat pana vom fotografia asa ceva pe PiSi,  sau CoBra sau A8 sau A6. cam multe sau-ri... :(
o zi buna sa aveti.

pbh

#35226
De ce sunteti rai? Ei nu au avut 3 lilieci care sa dea peste cap Masterplanul de transport :)

Ionut

Este suficient. Vă rog folosiți thread-urile dedicate pentru discuții.
Aici doar A1. Mulțumesc!

pbh

Scuze Ionut, mai facem si noi haz de necaz sa nu ne plece mintile cu "plugusorul".

Liviu_udr

A1 este foarte prost semnalizată dacă vii dinspre DN1. A avut grijă CNAIR să facă niște giratorii, imediat după ieșirea de pe DN1 și intrarea pe Centura București, însă la noul giratoriu A1 nu apare pe niciun indicator. Deci cei care veniți dinspre DN1, spre A1, mare atenție!

SkyPilot

QuotePreşedintele Consiliului Judeţean Vâlcea, Constantin Rădulescu, a semnat certificatul de urbanism pentru sectorul vâlcean al autostrăzii Sibiu-Piteşti, solicitat de Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR).
Potrivit documentaţiei tehnice, Autostrada Sibiu-Piteşti intră pe teritoriul judeţului Vâlcea la kilometrul 25 + 500, în comuna Câineni, continuă pe Valea Oltului şi apoi pe Valea Băiaşului, până la ieşirea din comuna Perişani, în zona kilometrului 63.
https://www.oradesibiu.ro/2017/07/27/inca-o-veste-buna-despre-autostrada-sibiu-pitesti/

GDPR


horatiu.cosma

Probabil pe baza SPF-ului Iptana din '93  :).

Pelbartus

Este a doua vineri la rand cand pierd 30' sau 1h pe Margina-Deva. De data asta e coada intre Holdea si Ohaba, din cauza trecerii de cale ferata. Autostrada e in dreapta mea, la 200m in vale. Cuie muc.

Quest

#35234
Asta vroiam sa vad.
Viitorul pasaj pe DN68A peste A1 de la Holdea.

Fuerza, fuerza Comsa !

https://web.facebook.com/DRDP.Timisoara/photos/ms.c.eJw1zMENADEIA8GOTiFgDP03FuWInyO8BMobaWbV2fHF76hrLj7Dxrrf4O5b9sD25ZA5tuf02W95~_lKfZCEd~_s81Vs~;pax9j~_SQQ.bps.a.295257630836827.1073741830.294225250940065/458395707856351/?type=3&theater

Trebuie sa fiti logati pe fb ca sa apara poza, altfel apare doar contul DRDP TM.
Common sense will get you far !