Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 23 Guests are viewing this topic.

Liviu_udr

După 2085 de km, am oprit azi la Holdea.
Însă încep cu primul ecoduct, după Holdea:
























Aici multă plasă și beton rupte:
















TibiV

Daca asta este "rambleul prabusit", ciprebbe are perfecta dreptate...
Un zambet amuzat si... hai sa trecem mai departe, la lucruri serioase !... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

Am vazut multe :)) , astfel de alunecari sunt inevitabile pe orice santier  din Ardeal  si sunt niste fas-uri....

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

infraAdi_ro

Sau mai bine zis se cauta scandal ca sa se acopere minciunile(promisiuni nejustificate) domnului Cuc ....
Santierul e in lucru,e normal sa apara probleme pe anumite sectoare,Inginerul consultant a dat neconformitate si constructorul reface zona si gata....Sper sa nu fie ceva alunecari mai grave in zona...
Si cand lucram pe LD2 zona Traian Vuia au aparut astfel de alunecari si noi aveam deja asfalt acolo....totul s-a refacut si e nu au mai aparut probleme.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

NGC

Quote from: disney on July 15, 2017, 09:59:34 PM

[...]

Daca inteleg eu bine raspunsul de mai sus, cele doua culei au fost ridicate in Februarie-Martie fara autorizatie.
Nota aceea la AC a fost emisa abia in a doua jumatate a lui Mai.

[...]

De aici e clar ca pentru una din culei nu erau facute exproprierile, deci nu avea cum sa aiba autorizatie.

Acum ce ma nedumereste pe mine este de ce a functionat acum cu acea nota si de ce la Sebes-Turda au trebuit acele ordine de ministru. Poate reuseste cineva care este de meserie sa ne explice.
Sau mai trebuie si acum ordin de ministru?

Am mai spus - sau cel putin in privat - ca acolo pana de curand nu exista decat acea AC din 2014.
Probabil vom mai discuta subiectul ceva mai incolo. ;)

Liviu_udr


Liviu_udr

Lăpugiu de Jos
Spre Deva:





Spre Lugoj:




Liviu_udr

Nod Grind, 15.07.2017
Spre Deva:











Spre Lugoj:








nirolf

#35093
Quote from: TibiV on July 16, 2017, 01:04:16 AM
Daca asta este "rambleul prabusit", ciprebbe are perfecta dreptate...
Un zambet amuzat si... hai sa trecem mai departe, la lucruri serioase !... ;)
Noi trecem mai departe, dar, ca orice știre negativă, a prins - rudele/prietenii care știu că urmăresc lucrările m-au întrebat deja dacă am văzut știrea cu autostrada surpată care trebuia inaugurată acum...

Părerea mea este că API ar trebui să dea un comunicat în care să evidențieze adevăratele cauze pentru care nu va fi dat în folosință lotul, mai ales că avem și eroarea din HG-ul cu exproprierile. Eventual să se menționeze și că alunecarea respectivă e ceva minor și relativ des întâlnit pe un șantier.

AUT_XY

Hello everybody !

Is there any chance still left das the LOT 3 of Lugoj - Deva autostrada part, could be finished in August this year?

voicul


AUT_XY


Ionut

Lot 4 in 2018. Please kindly try to read the threads for these updates and also please check out my signature for status updates on the main motorways and express roads.

Please DO NOT ask these questions any more. If you need info, again, please read my signature.

rocklee

#35098
cateva poze de la pescarie ...sa cam gatat de pus piatra sparta in fundatie  :)
:D


terasamentul de langa pescarie

rocklee

cateva imagini de la viaductul branisca ... :)


culeia viaductului dinspre mintia ..


piloni de la nivelul ''campiei''  sunt toti turnati :)



sau apucat serios si de cei sapati in deal