Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 34 Guests are viewing this topic.

rocklee



rocklee

si acum sapaturile de la nodul holdea  ...primele vazute din dneu... :o

sapaturile din zona bretelei ...si adevieri dnului ......


se vede ca sa mai spat la vitoarea deviere a deneului
se vede acea ''dara'' de pamant proaspat ....sau apucat de terasament in spatele culei ..inspre giratoriu ...


rocklee

mai am foarte multe poze ....nu le pot pune acuma ...le pun mai spre seara pentru  ca acum ...mi-a dat voie sotia sa merg la soimus si dealul cu lilieci ....si apoi  putina relexare la o cafea la moll.... :D

combinam utilul cu placutul... :p

mirceal

Saru'mana Doamna sotia lui ROCKLEE

Vice33

Quote from: NGC on July 15, 2017, 12:15:26 PM
Consultantul / Inginerul care se ocupa de supervizare pe LD3 este HILL INTERNATIONAL.
Contractul are numarul 92/45927/08.08.2014.


Multumesc pentru info.

alecu26

Au făcut acel zid de piloți tangențial doar înspre DN. La cealaltă pila au făcut palplanse.
Părere personală. ..Din poze nu prea cred ca vor reuși sa pună în groapa carcasa de armatura cu macaraua. E prea fragila. Poate dacă folosesc câteva profile de fier mai solid...și sa așa sa o ridice.
Cat despre alunecare....e ca și rezolvata.  Din poze pare ca e ce am zis...lipsa trepte de înfrățire (obligatorii la pante ale terenului natural peste 10%). Oricum nu e nimic grav. Se rezolvă in câteva zile.
Drumurile noastre POATE;

disney

Quote from: bogdix on July 15, 2017, 07:52:25 AM
Mi-e teama ca pierdem esentialul: cineva cauta motive si se leaga de orice pentru a nu raspunde in fata opiniei publice pentru unele termene de finalizare hazardate (gen "LD3 si LD4 2017").

S-ar putea sa ai dreptate. Va zic maine despre ce e vorba. Acum il las pe rocklee sa termine cu pozele.

Liviu_udr


Restul mai târziu ,mai am 150km până acasă ,acum sunt la volan mă apropii de Soimuș

rocklee

la soimus si dealul cu lilieci ...nu sunt noutati ...umbul este plecat acasa de joi dimineata ...deci nu sa lucrat cine stie ce ....doar la pescarie au terminat fundatia  terasamentului .....pozelel in seara aceasta ...nu le pun ....sunt inca la relax ....mine voi pune si pe feroviar ceva de la turmas ....o seara buna baietii...

Disney ...ai onoarea  :)

Dominik

Dc nu mai e pe santier UMB-ul de Joi dimineata ??
You're in Steelers Country

disney

Preiau eu atunci legatura dar informatia nu stiu daca este buna sau rea.

disney

In urma acelor informatii care au aparut pe forum acum vreo 2 saptamini am adresat intrebarile de mai jos catre CNAIR si acum am primit raspunsul.



Daca inteleg eu bine raspunsul de mai sus, cele doua culei au fost ridicate in Februarie-Martie fara autorizatie.
Nota aceea la AC a fost emisa abia in a doua jumatate a lui Mai.

Am luat din acest mesaj al lui perfidus zona relevanta.



De aici e clar ca pentru una din culei nu erau facute exproprierile, deci nu avea cum sa aiba autorizatie.

Acum ce ma nedumereste pe mine este de ce a functionat acum cu acea nota si de ce la Sebes-Turda au trebuit acele ordine de ministru. Poate reuseste cineva care este de meserie sa ne explice.
Sau mai trebuie si acum ordin de ministru?

Iceman

Quote from: Dominik on July 15, 2017, 09:53:50 PM
Dc nu mai e pe santier UMB-ul de Joi dimineata ??
Fac pauza pentru ca lucreaza in multe weekenduri...Asa lucreaza ei...Inclusiv pe Gilau-Nadasel...Se aduna zilele libere