News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 16 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Frumoase poze, felicitari.
Ti-ai sters roscata :p
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Ce placere va fi sa mergi de la Sibiu la Timisoara........ pfuai ce peisaje vor fi. Si chiar si de la Arad la Timisoara e frumos, am ramas uimit sa vad ce vai sunt si pe-acolo chiar daca teoretic e campie. Multumim mult de poze!!! Sa mai faci! :p

Enervant e ca nu se misca mai repede... mult a fost, putin a mai ramas. Poate in 2-3 ani sa fie gata de la Sibiu la Nadlac.

Ionut

#5822
Quote from: Pellady on March 19, 2013, 04:26:36 PM
Sibiu – Orăştie, o jumătate de autostradă

http://www.tribuna.ro/stiri/eveniment/sibiu-orastie-o-jumatate-de-autostrada-85454.html

Pozele:















Au avansat bine de tot la Aciliu (prima poza pentru cei care nu stiu).

alin_simeriaveche

multumim mult rocklee. mai ales ca sunt din zona (dar cu serviciu sunt intocmai in fundul moldovei unde infrastructura e varza) imi face placere sa vad locurile natale

rocklee

cu placere aline ....ma bucur ca pot sati aduc noutati din zona ....speram sa ne intilnim la inugurare in mai sa sarbatorim....

michael21_mtv

vin si eu daca va strangeti mai multi !!!  :D :D :D

alin_simeriaveche

Pentru ca lucrez ca si cadru didactic...in zona voi fi doar in perioada de concediu legal pana in 5 mai maxim ca pe 6 sa  intorc. Din cate am inteles o sa fie dupa 9 mai inaugurarea, atunci nu am sa fiu. Dar oricum mi-as dori sa ne intalnim sa ne cunoastem ;)

ciprebbe

Eu sper sa va intalniti
Puteti folosi si topicul dedicat pt asa ceva si sa reusiti sa va organizati.

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


MHN

^^

Desi are intentii bune, individu' asta si infrastructura sunt doua chestiuni paralele.

rocklee

autostrada parca a fost o pacoste pentru timisoara....facuta la atitia km fara drum de legatura cuprins in proiectul autostrazi....la lugoj se face ...iar la Timisoara NU.....prostie romineasca :o

mariansb

#5831
Cu acordul scris al celui care a realizat fotografiile , Eduard Schneider, postez cateva  imagini aeriene ,din urma cu o saptamana, din zona dinspre nodul Sebes est.
Am acceptul lui Eduard ca si pe viitor sa pot posta din fotografiile sale. :cheers:
In ultima e aparatul sau zburator.











[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

penad2007


Pellady

Super poze Marian mersi!

Azi am trecut pe langa A1 si dupa cum se vede de dincolo de Mures se lucreaza intens la podul peste Strei si chiar la podul de legatura dintre A1 si DN7.


La podul peste DJ langa podul peste Mures se lucreaza, dupa cum am inteles eu din ce fac cei de la STRABAG se betoneaza pe margine taluzul de langa canalul de scurgere. Chiar langa podul peste Mures se vedea ca ar face si cu piatra.





Si o privire de ansamblu de la iesire din Simeria catre Uroi se vede superb.

Scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu casetofonul dupa cum zicea un prieten aici pe forum! :)

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell