Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 34 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069


gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Germany

Mulțumim gruiarew.

Arată ca un șantier părăsit.... probabil că e duminică.
Și eu, ca mulți alții, încep să cred că, cei de la "COMSA" își temporizează "viteza" de execuție în așa fel încât să termine odată cu cei de la UMB. Probabil se dorește deschiderea ambelor loturi în același timp...

rocklee

de la ultima  mea vizita progresul la holdea este .....0  >:(....la structura nu sa mai facut nimic doar sau montat acele schele ...iar la saptura din ce vad in imagini ...sau adancit cam 1m.....si sa nu uitam ca ultima data am fost acum2 saptamini ....iar in timpul acesta foarte putin a fost vreme rea .....sunt total dezamagit  :(

multumesc gruiarew ...pentru imagini  :)

Liviu_udr

Mulțumim pt poze!
Totuși, dezolante imagini având în vedere faptul că pe aici trebuia să se circule din luna mai 2016!!! Având în vedere acest aspect, trebuia să se lucreze în continuu, pentru ca timpul scurs de la data asumată de finalizare să fie cât mai scurt.
Ar trebui șters pe jos cu toți care au ocupat funcții importante în ultimii ani, pentru că din cauza lor nu s-a respectat termenul de finalizare asumat.
Acum se propun termene de finalizare pentru Sibiu-Pitesti, oare de ce să le credem!!

Io

As dori sa vad o chestie ca sa stiu daca merita cumva sa vorbesc: profilul geologic al delusorului aluia. Vorbim apoi despre gaura din el
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

mih_c

#34793
La holdea nu se mai lucreaza pentru ca ispectoratul in constructii a suspendat lucrarile.
Pilonii care au armatura montata nu au autorizatie si nici culeile pe care le-au facut. Se studiaza posibilitatea emiterii unui ordin de ministru pentru recunoasterea lucrarilor. Estimarea de timp - 5 luni.

Ionut

^ Am verificat și noi. Conform surselor noastre, este reală informația.
ISC a întrerupt lucrările la Holdea.

mishu77

Pfuuu minunat ce sa mai zici  :( suntem de rasu curcilor...

GDPR

Mda, mai spera cineva ca LD3 se mai deschide anul asta?  >:( Constructorul se pare ca a incercat, dar fara sustinere din partea beneficiarului, asta e rezultatul.

ciprebbe

Cuc si cortul lui  :lol:

Cred ca il poate instala direct la Holdea
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

fabiano

Poate Cuc are autorizatie pentru pozitia cortului chiar peste una dintre culei sau peste un pilon. :lol:

pasadia

Nu ma pot abtine sa nu ma gandesc ca interventia ISC se datorea unei persoane "bine-voitoare" care ar fi facut vreo plangere la ei. Si spun asta in contextul in care a existat cineva care, exact pe subiectul asta, a incercat sa tulbure apele aici si apoi pe SSC (vedeti si mesajele urmatoare).

Acum cine e acea persoana? Prima oara, fiind vorba de zona Deva, m-am gandit la Mona Petrut. Dar cum vad, din contul ei de FB, ca in continuare nu a descoperit infrastructura, ma gandesc daca nu e cineva din "gasca vesela a CNAIR", dornic sa razbune concediere lui Alin Goga. Eh, ma rog, speculatii.

Ce va pot spune sigur e ca pe 30 iunie inca se lucra acolo. La fel de anemic ca in orice alta zi, dar se lucra, avand chiar norocul sa prind o basculanta ce iesea incarcata in DN68A dinspre Holdea (din zona pilelor) si care a cotit spre ecoduct unde urma sa descarce (si de unde aparea alte basculante). Nu pot sa zic ca incurcau traficul, erau putine si beneficiau de semafor uman in ambele intersectii.