Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 35 Guests are viewing this topic.

ladposta

Multumiri rocklee. Bineinteles ca am prefera reportaje mai dese cu progrese marunte dar cu progrese. Dar e de inteles ca nu are rost sa postam lipsa de progres de la o saptama la alta. Multumiri rocklee & team pentru tot efortul.

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk


Ionut

Pentru lotul UMB un update la 2-3 săptămâni cred că este optim. O dată pe lună e cam rar că se mișcă, deocamdată, bine.

Iceman


pbh

Super foto-reportaj Rocklee. Multumim!
In 5 zile UMB s-a dezlantuit (am verificat data ultimelor poze). Au inaintat vizibil in toate punctele cheie si in zonele neatacate pana acum 2 saptamani.
Vor sa ne aprinda speranta ca vor finaliza in 2017? Stiu ca practic este imposibil. Dar teoretic?

Germany

Bravo Rocklee :)

Sunt curios la finele anului cât de avansate vor fi loturile 3 si 4....în special UMB-ul.

O sâmbätä frumoasä la toatä lumea!

Bulwyn

Bv rocklee. Eu nu ma plictisesc nici daca zilnic faci update. Poate face cineva un hyperlapse

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Dominik

Rocklee esti mare ca de obicei, multumim pt poze, eu prefer reportaj in fiecare saptamana, nu ne plictisesti stai linistit  :D oricum se vad progrese vizibile fata de acum 5 zile cand ai pozat ultima oara....Bravo Rocklee si UMB !!!
You're in Steelers Country

NordKapp

Și eu îți urmăresc cu placere ședințele foto, chiar dacă nu postez. Mulțumiri.  :gj:

Neufunk

Poate peste ceva timp sa se mearga cu avionul pe acolo, sa avem o alta perspectiva asupra situatiei?

Ionut

Ce avion? Tocmai am filmat loturile 3 și 4 din dronă.

voicul

Cu ocazia asta intreb daca se mai stie ceva din loturile 1 si 5 din PISI?

https://www.facebook.com/dan.negru.35/videos/1523143694373233/

adiarc

Absolut nimic....poveștile ,toate cu localizare in viitor ( vom publica,vom realiza,vom lansa,vom urgenta),nu au nici o valoare..
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

cristi767

QuoteDirectorul general al CNAIR, Ștefan Ioniţă este încrezător şi speră ca până la finele acestui an cele două loturi să aibă constructorii desemnaţi. ,,Tronsoanele de la Boiţa la Sibiu şi de la Curtea de Argeş la Piteşti, în total aproximativ 45 de kilometri, sunt primele loturi de autostradă scoase la licitaţie în acest an", a explicat pentru Capital şeful CNAIR.

http://www.capital.ro/sefii-cnair-isi-dau-examenul-la-autostrada-sibiu-pitesti-1.html

Promisiuni, promisiuni...


Vice33

#34604
Pare ceva nou, de azi...credeti ca dupa emiterea acestei autorizatii sa lucreze mai bine firmele subcontractante...?