Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 29 Guests are viewing this topic.

gruiarew









La Grind n-am văzut nimic schimbat de data trecută, n-am mai oprit.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

cristi5

#34321
Multumim! Deci intre culei au ajuns cu sapatura la cota autostrazii? Din poza asta asa pare:


(daca inteleg bine, in plan apropiat se vede culeea sud)

Sper sa vedem curand pilele si grinzile!

alin_simeriaveche

Ai impresia ca acest lot stagneaza

NGC

LD3

Quote from: NGC20 on May 24, 2017, 11:39:55 PM
Ultima factura (7.688.128,09 RON cu TVA) a fost emisa in 12.04.2017. Voi ce credeti, oare e platita? ;)

Ordinul de plata a fost emis chiar in 24.05.2017.

Voi actualza si situatia platilor si va dau de veste cand e gata.

TibiV

#34324
 :o
In nici doua saptamani ?!?!?...
In cazul asta, "e de bine"... ;)

L.E.
Mi s-a atras atentia ca am scapat din vedere luna.
Absolut corect.

Factura emisa in martie aprilie a fost platita in mai, Deci la o luna si doua saptamani.
Caz in care nu mai "e de bine", e de neutru spre rau... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC


rocklee

dupa cum stiti sabata am fost la o iesire pe LD 3-4 ...
pe LD3 ...slabuta miscarea ...chiar dezamagitoare ....

incepem cu ld 3 nodul ilia ...unde a fost surpat terasamentul la acel podet de tabla ...care a fost inlocuit ..se pare temporar cu o teava de plastic ..pana isi gata zzublin treaba cu introducere pietrei sparte in fundatia terasamentului

aici a fost inlocuit podetul metelic ...

rocklee

imagini ....cu nodul ilia ....




rocklee

#34328
citeva de la holdea ...dalma de unde se ia pamint pentru terasament ...si pe unde va trece breteaua ce urca dinspre autostrada ...

pasajul ...
si locul vitorului giratoriu 
:)

rocklee


rocklee

spatile de servici ..unul din ele sa pregatit terasarea ... :)


rocklee

la nodul grind ...separe ca zublin si-a gatat treaba de bagat piatra sparta in fundatia terasamentului de langa pasajul cf..si la derenarea apei  ....pe partea cealalta se pote vedea ca se lucreaza la montarea biscuitilor de beton ...sa inaltat si ceva la terasament
imaginile vorbesc  :)
drenarea apei si terasamentu cu piatra sparta 

piatra sparta si biscuiti de beton pe partea cealalta...

terasment inaltat ...

cam atata de pe lotul 3 ... :( >:(

rocklee

pe lotul 4 UMB ....LA ORA 20. SE LUCRA ...LA 20 30 ...sa dat stingerea ...iar la dealul cu lilieci...am avut placerea sa ma intalnesc cu un vechi colaborator ...iar pe aceasta cale vreau sa-i multumesc .... :D

incepemdin zona barajului mintia unde se lucra lainaltarea  terasamentului linga malul raului mures ...

rocklee

era mare agitatie in zona pasajului unde se reloca dj...se lucra la relocareatevilor metalice care transporta cenusa de la termo ...pe noua halda de steril...






rocklee

se continua betonarea acelei tevi .....