Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 35 Guests are viewing this topic.

TibiV

Intrebarea ta este din categoria "ingerii au sex ?".... ;)

Ne-a explicat Horatiu ca nu vor sa accepte solutia Ilia-Grind...
Poate, insa doar "in caz extrem", daca nu vor sa se faca de rusine ca nu au ce inaugura anul asta, sa isi calce pe inima...

Dar daca daca dau in folosinta in 2017 macar "o bucatica" de A10, vor putea dormi linistiti caci si-au "facut norma..." :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

Daca nu tot noi am fi cei care ies in pierdere, mai ca iti vine sa le pui bete in roate cu deschiderea pe A10.

rocklee

#34292
Nodul Holdea  :D flmarea celor de la CONSTRUIM ROMANIA ... :)






Iceman

Baieti multumim pt filmari :cheers: :cheers:......Ciudat ii lotul 3 asa fara miscare >:(
Cat despre bani rusinicaaa voua celor care ati fost alesi anul trecut... >:( >:(

TibiV

Rusinica ?!...

Bine ca nu exista "emoticoane" pentru "exemplificarea" lu' rusinica.... >:(

Ar presupune gesturi "ample" si notiuini anatomice necunosute celor de la YAHOO...  :headbash:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

athosga

Vad ca pe LD3 macar au pus toate grinzile si la ecoductul 2 si se asfalteaza pe alocuri. Nu e mult, dar e si asta ceva.

myid

#34296
multumesc rocklee de share.
Am adormit pana a terminat de incarcat youtube-ul :)

Enjoy .

Dominik

Foarte frumoase filmarile....aşteptam AC-u la Holdea, poate luna viitoare  >:(
You're in Steelers Country

nrb

Da, eu mă gândesc așa, dacă termin LD3 și nu am descărcare la Holdea, iar LD4 la fel neterminat, atunci (CNAIR) nu mai aloc resurse, pe care nu prea le am, pentru LD3 decăt anul viitor, când se termină și LD4. Asta explică mobilizarea slabă pe LD3.

rocklee

#34299
Ultima factura (7.688.128,09 RON cu TVA) a fost emisa in 12.04.2017. Voi ce credeti, oare e platita? ;)

NGC20 ...CUCU spunea ca statul roman este un partener serios  >:(...si onnest :) ...cu privire la tot  ce reprezinta respectarea unui contract .... ???

Dominik

#34300
Imagini cu progresul lucrărilor pe loturile 2, 3 şi 4 Lugoj-Deva din zilelele trecute

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=426896871006235&id=294225250940065
You're in Steelers Country

Liviu_udr

Mulțumim pt filmări. Ce păcat că aceste superbe filme scot în evidență parcă din ce în ce mai mult, coșmarul care ne așteaptă: 0 km LD anul acesta. Bine, dacă vrem să ne amăgim, putem afla oricând de la actualul ministru că LD va fi gata anul ăsta! Mă mir că nu zice nimic de Sibiu-Pitesti, deși cred că ianuarie 2018 pt dânsul e un termen ok de finalizare!

phb2

Thank you very much CR as and CR men. Good Job, great and very significant movies.               
Like all other members of this forum, I'm very disappointed about de situation between Ilia and Holdea. Very little activity, very fiew machines on Lot 3. I don't understand why Comsa does not entirely finish as soon as possible during the remaining months of this year the works between 1'40'' ( there where a man is walking ) and at least 6'05" ( ecoduc 1 ). With the current stand by, not a single chance that these works will be completed during this year. Thus, 2017 is a new year lost.               
In fact, important works remain to be done on only +/- 2.5 km, at the beginning and at the end of Lot 3.   
" Haast u langsaam " ( Harry up slowly ) as it is said in north Belgium               

Quest

#34303
Quote from: NGC20 on May 24, 2017, 11:39:55 PM
^^^

Money, money, money, always money!

Si cand primesc banii pentru lucrarile efectuate? Sa astepte rectificarea bugetara? Si daca e negativa?

Ultima factura (7.688.128,09 RON cu TVA) a fost emisa in 12.04.2017. Voi ce credeti, oare e platita? ;)

NGC20 in sinteza ta Comsa apare cu ultima plata efectuata in 30.12.2016. De atunci pina la factura asta din aprilie curent n-au mai emis nimic ?
Tu ai putea sa pui in sinteza si facturile doar emise dar nu si platite ? Ca sa ne dam seama...
Common sense will get you far !

NGC

Se pot trece, dar unii ar incurca lucrurile.

Referitor la COMSA si LD3, intre 16.12.2016 si 11.04.2017, s-a facturat "nada" in limba lor.