Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 23 Guests are viewing this topic.

rocklee

am urmarit de cateva ori filmarile din drona a lui cip si a celor de la CR  ...si am opservat ..ca in filmarea lui cip in zona dealului de la soimus in zona pesteri cu lilieci este defrisat ...iar pe cealalta filmare este inca zona ''verde''...curios din fire  :)...m-am dus la fata locului sa vedem daca este defrisat ....si surpriza ....o mare zona deasupra pesteri ea indepartata tota zona de arbusti ...si era curat la fata locului...... :D imagini din zona  :D


rocklee

#34216
dac tot ma fost in zona soimus ....am facut si cateva poze in zona viaductelor ....
viaductul dinspre soimus ...




forari la viaductul dinspre mintia ...

rocklee



restul imaginilor la pun deseara ... :)

rocklee

cateva imaginile ...de la pasjul de langa barajul mintia si cateva cadre din imprejurimi.... :D




rocklee

si in incheiere ...pasajul gurasada ... :o




rocklee


udar

#34221
Quote from: rocklee on May 16, 2017, 01:17:21 PM
de la spatile de servici m-am oprit la nodul grind ....unde am fost profund dezamagit ...de stadiul lucrarilor ...
Aici am inteles ca terenul este mlastinos si cei de la Zublin trebuie sa bage fortat niste piatra sparta la adancime si de aceea se intarzie cu acest pasaj

Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk


Dominik

Cand se rezolva odata exproprierile si acordul in zona Holdea ? E chestiune de saptamani sau nu e nimic sigur ?
You're in Steelers Country

patratel_ro

Teava asta ruginita din ultima poza va fi ingropata sub autostrada ?

Ionut

Ecouri :)

Lotul 3 din autostrada Lugoj – Deva ar putea ramane inchis chiar daca va fi finalizat
Chiar dacă lotul 3 din autostrada Lugoj – Deva ar putea fi finalizat încă din acest an, șoseaua ar putea rămâne închisă circulației, aceasta pentru că sunt probleme la nodul de descărcare de la Holdea. În zonă, pentru realizarea lucrării ar fi nevoie de expropieri suplimentare, dar documentația este momentan blocată la guvern, atrag atenția cei de la Pro Infrastructura.

Tion.ro

Germany

Tocmai ce am citit și eu articolul....Mmmmda :) Minim 6 luni pentru un nod?!

pasadia

La Holdea ieri pe la 16 lucrau un exacavator, 2 basculante si 2 muncitori cu paleta care mai opreau traficul pe DN pentru a permite accesul basculantelor.  Se scoate pamant, dar lent si nu de peste tot.
Echipe la fel de "numeroase" se vedeau si prin alte locuri, dar cred ca cel mai mic progras e la nodul Grind, acolo unde terasament tot nu apare intre DN si CF. Si nu lucreaza acolo nici la sensul giratoriu, nici la bretele, nici....

Pe LD II, lotul Salini, se lucra mult mai serios, atat la spatiile de servicii dinaintea nodului Margina cat si dupa nod spre zona cu tuneluri. Chiar parea a fi pe pozitie masina de turnat asfalt. Stie cineva cate straturi sunt puse de la Margina spre Zorleni (@gruia...?). Si evident se lucra si mai serios pe LD IV, lotul UMB, nodul Soimus.
Insa la Soimus cele mai mari probleme le crea o echipa DRDP care facea ceva lucrari pe podul peste Mures si bloca o banda (se circula alternativ, la paleta)

In rest lucrari la poduri (mici reasfaltari si reparatii rosturi de dilatare) intre Soimus si Simeria, cu circulatia deviata pe o singura banda.

nrb

Oare o fi în CNAIR un serviciu care să aibă un planing, să-l monitorizeze "in real time", să poată propune soluții și termene realiste pentru L2, 3 și 4. O fi sau nu o fi? O fi atât de greu?? Or fi bani sau n-or fi bani???

GDPR

In ritmul asta, singura bucata cu sanse reale de a fi finalizata anul asta e sectiunea D din LD2.

ciprebbe

^Si aia muzeu :).

Holdea nu avanseaza pt ca nu exista AC.
Grind nu va fi nod in prima faza (deci NU se va deschide Ilia - Grind in nici un caz asa (ori pana la Holdea, ori nimic)) acolo fiind CF care incurca iar terasamentul nu se poate inalta pana nu sunt terminate coloanele.

La LD4 ncsf, tehnologic nu poate fi gata mai repede de finalul lui 2018. Avem noroc ca e UMB-ul acolo si intentia lor e sa duca la final acest contract; vedem cu cat vor iesi  in minus si cati bani vor aduce de acasa pt finalizare. Sper sa reziste.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe