Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 19 Guests are viewing this topic.

gruiarew

În poza de care zici e pasajul din postul anterior. După pasajul respectiv nu e făcut mai nimic. Tot timpul încep din capătul respectiv.

3. Mergem mai departe, Zorani (DC103)






'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

4. Mai departe spre pasajul peste DJ682D:





În depărtare pasajul:




Poze direct de pe drumul judeţean:





Spre podul de peste Bega:





Şi una pe dos spre pasajul respectiv (cu spatele la pod)



Cam asta a fost tot. Pe data viitoare  :bye:
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

iachi_da

Nice pics !
Sectiunea asta de autostrada chiar ca o sa fie muzeu, 4 ani de acum incolo

Dominik

Avanseaza si pe sectorul acesta lucrarile :) gruiarew +1
You're in Steelers Country

rocklee

si imaginile de la holdea unde sunt ...pentru ca am vazut urme proaspete pe acolo ... :o

Germany

#34190
@gruiarew felicitäri ! Mä mir cum de mai esti în viatzä....cum de nu te-a sfâsiat vreun URS ;)

Este destul de trist faptul cä probabil pânä la finele anului vor fi gata si restul de 13,6 km, care, iar vor fi muzeu !

Sä ai 13,6 km terminati, încä vreo 3-4 ani (pânä la finalizarea tunelelor) dar sä NU îi poti folosii, într-o tzarä unde orice km de autostradä este important....este chiar ....nu stiu.... nu gäsesc cuvintele potrivite.

O duminicä pläcutä


Quest

Germany nu sint 13 km de la nod Margina si pina la limita sectorului D (Zorani), ci vreo 4 km. Apoi este sectorul E1 pe care Salini l-ar fi putut face, dar cu un surplus de bani ptr aproape 1 km suplimentar de viaduct catre capatul dinspre E2 (sectorul cu tunelurile), lungime suplimentara de lucrari de arta rezultata in urma AM revizuit.
Common sense will get you far !

Germany

@Quest, nu mä prea pricep :)

Stiam doar cä, întreg lotul 2 are undeva la 28,6 km....dintre care 15 km s-au deschis în Martie....Stiind totodatä cä tunelele sunt la capätul lotului 2/începutul lotului 3....Asa am si ajuns la cei 13,6 km. Probabil am înteles/citit ceva gresit.

rocklee

#34193
am fost la holdea sa ...beau o cafea in...natura  :D



Bulwyn

M-am uitat repede la poze pe fb. Felicitari @Rocklee. In rest rusine autoritatilor care tergiverseaza la nesfarsit autorizatiile. Ma gandesc cand au zis 89 de km anul asta, se gandeau defapt la tot mandatul lor. Si chiar si aia o sa fie greu :))

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


perfidus

La fix ai venit cu pozele astea Rocklee! Ne prieste si noua cafeaua :D
Avem un Zublin pe pozitie, e o veste buna, trebuie sa ne asteptam deja la foraje pentru fundatii la cei doi piloti din deschiderea pasajului.
Totusi, este foarte slab ritmul de lucru (lipsa AC isi spune cuvantul) si daca in aceasta luna nu se deblocheaza nimic ca sa se apuce si de giratoriu, nu se poate devia drumul national si avem un risc mare sa nu se finalizeze anul asta bucata Holdea - Ilia.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Tavi

Rocklee multumesc!
Ai idee ce se intampla la podetul metalic caruia i s-a surpat fundatia? cel dintre cele doua treceri pe CF (Arad si Timis). Multumesc anticipat!

Dan74

Acum am vazut discutia legata de cocotarea autostrazii pe deal si trebuie sa precizez ceva extrem de important, datorita caii ferate era imposibil sa fie autostrada pe jos, vedeti la ce cota este DN76 si ganditi-va la o autostrada  pe acolo dar cu 1.2 m mai jos.  O:-)

rocklee

spunea cineva ca pilonul de pa pasjul de linga cf la dealul cu lilieci are undeva la 13m inaltime ... :o

udar

#34199
Pai avem DN peste la 4-5 m CF si peste el iar pe la 4-5 m A1 plus pasajele 1-2 m pe acolo se ajunge.



Au si aici o padure de forat.....