Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 31 Guests are viewing this topic.

Dominik

Absolut superbe pozele Quest !!! Complimente !!!
You're in Steelers Country

jalemare

Fabulos, fabulos, fabulos!
Mii de multumiri Quest&Roklee!
Mai e foarte mult de munca, ar fi de vis daca se va circula in vara anului viitor.

ddfab


Liviu_udr

Mulțumim pt poze Rocklee+Quest. Ce imagini....

AFC

^ si de la mine +1, super treaba. Imi plac la nebunie marcajele de pe foto. :gj: :cheers:
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

nrb

Atenție:
https://www.dcnews.ro/razvan-cuc-ministrul-tansporturilor-la-interviurile-dc-news-pune-i-intrebari_539942.html
Întrebarea ar fi: există finanțare 100% pentru finalizarea în acest an a LD3 ți LD4?? Răspunsul va fi cel puțin evaziv, dar în funcție de banii alocați va fi și ritmul de lucru, nici un constructor nu dorește să rămână în șantier mai mult decăt trebuie!

csebi24

^^ @caf

Sa stii ca la asta ma gandeam si eu, eu care nu sunt un mare cunoscator, dar totusi curios altfel inteleg pozele. Super si la cat mai multe!

perfidus



^ In poza de mai sus de la Ilia se vad niste utilaje de foraj pentru coloane. Acolo e zona cu probleme de stabilitate a rambleului?
Ce solutie au gasit? Pun doar balast vibrat sau toarna ceva beton?

PS: ++ cu felicitari pentru cadrele aeriene!
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

alecu26

Drumurile noastre POATE;

user201

Super pozele.
Așa cu ochiul liber, parca nu vad un progres vizibil în toate pozele față de filmările din Noiembrie anul trecut. E drept că a fost o iarnă grea, dar...

alin_simeriaveche

#33910
A speculat cineva nu demult. Am impresia ca statul nu incurajeaza munca constructorilor. La UMB se vede clar ca sunt hotarati pt ca au si intarzieri. Dar pe lotul 3 chiar ma gandesc, ce s-o fi intamplat? La ce avant au avut anul trecut. Nu putem spune ca sunt in faze de inceput cu lucrarea, care necesita anumite aprobari (exclud nod Holdea). E drept, a fost si vreme rea dar am avut si timp bun.
Poate sunt subiectiv. Oricum, alti colegi care lucreaza in domeniu si se pricep mai bine decat mine pot vedea altfel lucrurile.

rocklee

#33911
Perfidus....daca maresti aceasta imagine se vede o foreza .... :)




Ouest ....inpresionante imagini ....o imagine de sus face cat o mie de cuvinte [postari]....si 10 imagini de jos  :p

:gj: :thumbsup:

elphax

sunt curios cum vor finaliza nodul de la Soimus, adica la cum se intra si iese acum de pe autostrada, in curba,  nu imi dau seama cu vor lega sectiunea noua

Quest

Quote from: rocklee on April 19, 2017, 11:02:06 AM
(...)
Quest ....inpresionante imagini ....o imagine de sus face cat o mie de cuvinte [postari]....si 10 imagini de jos  :p

:gj: :thumbsup:

Mersi Rocklee ptr aprecieri, mai ales ca ele vin din partea celui mai popular membru al forumului, cu karma+ >4500 :) !!

La acest cadru am gresit ca nu m-am intors 180 gr sa cuprind si traseul viitorului DJ706A relocat, dar ai vazut si tu ca pe ploaie nu se poate zbura in tihna...

Common sense will get you far !

Tavi

Impresionant reportajul vostru! Bravo baieti! :cheers: