Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 23 Guests are viewing this topic.

bogdix

E irelevant, BVC-ul se poate rectifica.

TibiV

Da, este adevarat ca BVC-ul se poate rectifica.
In minus.
La capitolul "transferuri de la bugetul de stat"... :(
Vorbim in iulie-august, ca deja s-a pus in "dezbatere publica" proiectulde lege de "abilitare a guvernului de a da Ordonante" in timpul vacantei Parlamentare.
Rectificarea bugetului este cap de lista... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

Vorbiti de BVC pe 2017 al CNAIR. Unde e, ca nici sub forma de proiect pe site-ul MT nu l-am vazut?

nrb

Cred că BVC/LI/PAAP 2017 al CNAIR nu a fost aprobat încă de guvern, asta explică poziția MT privind debleul de pe LD2, care va fi prins probabil în LI/PAAP. Soluția ar trebui să fie adoptată doar pe criteriul timp de execuție, în nici un caz pe cost.

Tavi

Urmeaza o surpriza de la Rocklee  ;)

alexandru_m


Dominik

You're in Steelers Country

SILVIUFG

#33727

Stiu!! Rocklee s-a suparat a scos liliecii din dealul Soimus si si-a facut selfie cu ei!! Apoi le=a gasit o camera intunecata, rece in Cetatea Devei.  :p Ok.... Asteptam vestile, adica pozele!!  :D

ciprebbe

Spre surprinderea (aproape a) tuturor si in ciuda lucrarilor din apropiere, liliecii sunt inca in pestera :).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Dominik

Da chiar cand vor fi scosi liliecii de acolo ? sau poate au plecat din pestera de la zgomotul facut de atatea utilaje !!!  :D
You're in Steelers Country

Tavi

Sa revenim la A1-LD4 (sau sectiunea Rocklee). Celor ca nu s-au prins inca le mai dau un indiciu: FB :)

GDPR

@nrb, toate proiectele de HG de aprobare de BVC-uri sunt publicate pe site-ul MT: http://mt.gov.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare Proiectul de buget CNAIR inca nu a fost publicat, iar de la data publicarii mai trebuie sa pui 30 zile pana e aprobat si publicat in Monitorul Oficial.

nrb

Păi de aceea MT a adus în discuție debleul, ca să vedem ce ne așteptă!!! Probabil o să fie trecut în proiecte spre aprobare.

rocklee

nu mi-am facut deocamdata ...selfie cu  lilieci dar mai urmeaza si aceia so fac  :D...din pacate ei au ramas tota colo ... >:(

si eu am mers pin ala un prieten in zona si am mai facut cateva poze...din fuga masini  :)


sapaturi in dealul cu lilieci ...
foreza sapa chiar langa dn 76...


rocklee

imagini din masina cu pasjul devieri dj 706a si a unui podet peste un canal aproape de pasaj ...