News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 52 Guests are viewing this topic.

SILVIUFG

Mie mi-a scapat un lucru. Scrie acolo... ,,exclusiv zona cuprinsă între km 97+050- km 97+300 aferentă culoarului de expropriere iniţial și suplimentar – Secțiunea D". Unde-i zona asta si ce e cu ea?

Quest

Quote from: bridge on March 09, 2017, 03:43:00 PM
LD lot 4:
Autorizatie de construire

Multumim Bridge o veste intr-adevar buna ! Da-ar Domnu' ca orice guvern indiferent de coloratura sa duca in ritm alert lucrurile mai departe pe tot ceea ce inseamna autostrazi in Romania.

NGC20 tu le stii pe toate in materie de hartii esentiale, UMB mai are nevoie de ceva aprobari ca sa lucreze peste tot si sa duca la bun sfarsit proiectul ? Nu stiu, lilieci, pescarie, relocari LEA, consolidari versant la Branisca?, etc.
Common sense will get you far !

ddfab

^^^ nu este zona pesterii cu lilieci? scrie si in autorizatie ceva despre realizarea mai intai a noului adapost si abia apoi au voie sa intre in zona. parca pestera este la 97+200. sper sa nu ma insel. :)

Ionut

Da. Liliecii. AC fără zona cu lilieci.

NGC


alin_simeriaveche

Deci!!! Să înțeleg că s-a terminat? De mâine se pot apuca de treabă(mai puțin zona cu lilieci)?

NGC

#33081
Quote from: Quest on March 09, 2017, 04:04:04 PM
NGC20 tu le stii pe toate in materie de hartii esentiale, UMB mai are nevoie de ceva aprobari ca sa lucreze peste tot si sa duca la bun sfarsit proiectul ? Nu stiu, lilieci, pescarie, relocari LEA, consolidari versant la Branisca?, etc.

Pai zona cu liliecii nu are AC dar are AM, iar la Branisca este rezolvat din cate stiu. Despre pescarie nu am informatii actuale, dar ar trebui sa fie rezolvat si acolo.

Ionut

Se pot apuca teoretic dar au probleme pe lot... stâlpi în mijlocul autostrazii, lucrări destul de complicate... liliecii trebuie mutați. Nu va faceți speranțe pentru anul asta pentru deschidere.

Europiu

Quote from: ddfab on March 09, 2017, 04:05:43 PM
^^^ nu este zona pesterii cu lilieci? scrie si in autorizatie ceva despre realizarea mai intai a noului adapost si abia apoi au voie sa intre in zona. parca pestera este la 97+200. sper sa nu ma insel. :)

Corect! Pagina 2 jos, si pagina 3 din AC-ul emis.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

alin_simeriaveche

Personal nu mi-am făcut nici o speranță doar că vreau să îi văd pe șantier😁

Dominik

Wow ce veste buna, a venit AC-u !!! Cat despre lilieci....sunt penibile autoritatile deja.....cum naiba in atatia ani nu au reusit sa mute liliecii aia ???
You're in Steelers Country

NGC


NGC

#33087
Mai trebuie observat un lucru.

Contractul a fost atribuit pentru 419.397.452,07 RON fara TVA. Valoarea lucrarilor autorizate si recunoscute este de 280.201.540,00 RON fara TVA (conform noii AC).
Va trebui sa vedem in curand si niste facturi si sa asteptam si platile aferente. ;)

Cozak

Veste mare AC, chiar Breaking news!!!
Abia astept sa vad pozele lui Rocklee, un apropiat al UMB, probabil il vor invita si la taierea panglicii, de atatea ori a fost pe tarlaua lor la pozat.
Sunt mega entuziasmat, avand in vedere ca sunt multe probleme pe lot si ele trebuie rezolvate rapid.
La anu' ne plimbam pe el?Hope so!
Cheers!

carutasul

Cât trăieşte un liliac? :)
Oricum, dacă nu se intrec cu gluma liliecii mai pot astepta, deocamdată au betoane de turnat, si multe....