News:

Video dronă 12.04 A0 Bâcu-Bragadiru / A1-DN6.
S-a deschis A0 între DN5 și DN4!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 21 Guests are viewing this topic.

Tavi

Rocklee, Rocklee ... ce dor mi-a fost de postarile tale!  :D
Nu pot sa nu observ ca ai intrat pe innoaptat si fara sa ai toate avize dar nu ma plang deloc :lol:

alin_simeriaveche

 :lol: :lol: Rooklee tu mergi pe santier ca la tine acasa. Ridici bariera, pui la loc. Aşa tată.  :)

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

teoneo

Se observa un regres (confirmat si de datele oficiale) pe lotul LD2 - Salini:
- in decembrie 2016 aveau 58,71%;
- in ianuarie 2017 mai aveau 57,49%.

udar

Astazi am fost luat prin surprindere si nu ma asteptam  o echipa de cativa oameni care erau pe deal la Aciliu si lucrau manual in zona scurgerilor care  au fost distruse de alunecari.
Nu am apucat sa fac poze pentru ca nu stiam ca este ceva actiune acolo si cred ca asta faceau sau monitorizau 5-6 persoane cu veste pe ei

Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk

yetiman

Si observatiile din raportul CNAIR:

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

pasadia

Acum 2 ore se circula tot prin Faget. Zic si eu, sa fie zis, nu ca m-as fi asteptat sa fie dat drumul.
Dar pentru cunoscatori - cabanuta aia din giratoriu vestic, ce probabil gazduieste un paznic ce protejeaza accesul spre Timisoara, e chiar simpatica. Cum iese din ea un fir de fum in plina noapte, doar -doar o incalzeste cat de cat. Sincer m-am saturat sa o tot vad, cred ca numai anul asta am vazutt-o de vreo 6-7 ori.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

bogdix

^
Cred ca procentul din decembrie de la LD2 e eronat (si l-as atribui unei "regretabile" erori de "dactilografiere").
E evident pentru toata lumea ca din decembrie pana in prezent nu s-a "demolat" nimic pe LD2 si nici nu cred ca e cazul sa perpetuam aceasta idee aiurita.

Colegii cu petitiile cred ca ne-ar putea ajuta cu aflarea "dedesubturilor".

P.S. Analiza procentuala e absolut hilara. Procentul acela, cel putin pe LD2, nu are cum sa ajunga la 100% fara a se executa lucrari pe Sectiunea E. Practic va ajunge dupa finalizarea Sectiunilor A-B-C-D la un 65%. Acum 57% din 65% este ca si cum ai avea 87% din 100%. Usor tendentios imi pare acest raport.

Quest

Da, si mie mi se pare ca mentinerea procentului de 100% care sa reflecte terminarea integrala a tronsonului LD2 e fortata, din moment ce stim ca toata sectiunea E (>9 km) care include si faimoasele tuneluri, va face obiectul unui contract separat.
In mod normal tabelele cu starea procentuala a lucrarilor ar trebui sa contina la LD2 un split, in "LD2 sector A-D" (Dumbrava -Zorani) si care e 80%, si respectiv "LD2 sector E" (Zorani-Cosevita) care e 0%. Atunci ar fi totul clar.
Common sense will get you far !

rocklee

asteptam AC !!! .....domnule ministru ... :D




Ionut

Mda, poate saptamana viitoare (pe final), deschidere A1 Dumbrava-Margina. :(

s2002

Probabil ca nu este contract de deszapezire pe Dumbrava - Margina si se prefera asteptarea perioadei care nu necesita deszapezire. Pe langa altele.

pasadia

Nu mai e zapada in Banat si ma indoiesc ca va mai fi.