Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 21 Guests are viewing this topic.

Ionut

Imediat dupa nod "spre ursi".


Vedere spre ursi.


Si acum spre Margina, se vede clar o parte din nod.



Ionut

Continuam sa mergem spre capatul sectiunii... spre ursi.




^ Fix din punctul asta ne intoarcem privirea spre Margina. Se vede nodul in departare.

Ionut


Ionut

Un mic detaliu.


Si alt detaliu.


Aici este capatul. Pana aici exista autorizatie.
Dincolo de punctul asta, multa incompetenta, indolenta si prostie. Bravo CNAIR & MT!

Ionut

Si ultima poza. Interzis pe autostrada pentru ca suntem condusi de creiere luminate.





Prieteni, sper ca v-a placut vizita noastra la Muzeul autostrazii A1 Dumbrava-Margina.
Sarbatori fericite!

PS: Multumim inca o data sursei secrete pentru pozele frumoase! :cheers:

AFC

Toata chestia asta care ne umple de nervi, datorata exclusiv incompetentei/rautatii/miserupismului, merita o campanie de presa. Sper ca cei din presa care se informeaza constant de aici sa dovedeasca aceiasi promptitudine si sa se urce pe incompetentii astia la propriu. INCREDIBIL!!!
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

GDPR

#32331
Trecand peste socul momentului, sa ne gandim putin la ce trebuie facut pe mai departe:

- conducerea CNAIR/ MT clar trebuie sa mearga la cos;
- concentrarea eforturilor pentru finalizarea urgenta a sectiunii D intre km 42+695 - km 47+090 pentru a se putea deschide sectiunile A, B, C in mod legal. Vad in poze ca lucrarile sunt avansate, asa ca ar fi o chestiune de cateva luni pana la finalizarea lucrarilor. In acelasi timp Salini pot sa-si rezolve si coditele ramase pe A-C.
- finalizarea negocierilor cu Salini in vederea luarii unei decizii referitoare la sectiunea E si finalizarea proiectului ecoductelor in vederea scoaterii la licitati;

Si sa nu uitam de emiterea AC pentru LD4.

sorinuss

#32332
Bai magarilor de la minister. Credeam ca nu sunteti hoti si cred in continuare, dar voi sunteti prosti. Dai cu legea, asa faci cand iti e frica sa iti asumi raspunderea. Sa dea domnu sa nu fie nici un accident cu victime in urmatoarele 6 luni pe acesti 15 km. Ar trebui ca mr. Homor si Ciolos sa fie facut direct responsabili in acel moment. Se cheama cu intentie.

Rog hotnews sa preia postarile lui Ionut
@adrian rosca- bai nene, ne lasi


PS  Poate mesajul pare f dur, dar e o zi neagra pt infrastructura din Romania. De cand am fost dezinformat cu LD 4 se face un an si nu am mai postat nimic de atunci. Am citit si apreciat postarile de pe acest acest forum.  Sarbatori Fericite pt toti membrii!

ciprebbe

Se schimba garda, se schimba lumea, se platesc polite, se faulteaza..... Nu trebuie sa ne mai miram.
Chiar si prin reactiile noastre de aici ii facem pe "unii" sa se bucure".

Asa ca avem o surpriza de pe A10

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=165.msg143300#msg143300

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

stangabriel

Multumim pentru pozele cu natura moarta. Expresive. Le-as numi "Incompetenta neagra....compactata"

Hai sa nu fim egoisti, nu e autostrada noastra, a celor de pe forum, sau a familiilor noastre care isi risca viata pe drumuri.

E si autostrada celor 60% + (45%) din populatie.... Ei vor sa mearga pe Dn....chiar , de ce sa mai mearga pe autostrazi?

Cu ganduri negre mai departe, continua lupta cine vrea si cine poate.  Eu continui.

Sarbatori fericite, forum! Pentru restul, ne intalnim pe Dn-ul cu 2 benzi.

GDPR

@sorinuss: sa va las sa ce? Rahaturi din asta au fost si o sa mai fie, nu trebuie sa ne lasam descurajati absolut deloc, chiar daca dezamagirea unora e mare in acest moment. Eu unul ma asteptam sa se intample inca din momentul in care guvernul actual a preluat esalonul 2 de la fostul guvern. Homor si Costescu nu au performat absolut deloc anul trecut ca si directori la Metrorex si CFR, de ar fi performat anul asta? Am spus asta de multe ori in ultimul an si doar m-am umplut de minusuri din partea unora dintre voi. Fara suparare!

Dominik

#32336
Trist domne trist, e o magarie fara margini ce a facut CNAIR acum de sarbatori....poate se sesizeaza pe acolo cineva si dau drumul anul asta desi slabe sanse...  >:(
You're in Steelers Country

dr4qul4

Macar Salini a aratat bunavointa, ceea ce ma face sa sper ca nu vor copia practicile Imbecilio.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GDPR

Da, un plus si de la mine pentru Salini, mai ales ca tot i-am criticat destul in ultimul an.

Iceman

Ionut ...Multumim pentru poze :cheers:...Inca odata am demonstrat ca suntem tara tuturor posibilitatilor si ca la noi orice miracol tine 3 zile :o :o
Chiar daca cei 15 km nu sunt 100 suta gata din toate pct de vedere ...Acest tronson sar fi putut deschide asa cum este el in acest stadiu acuma.
Sincer nu ma mai mira nimic cand vine vorba a construii autostrazi in Romania ....Sunt de ani de zile pe acest forum si mereu am parte de surprize neplacute...Pana cand ....Totul ramane o surpriza....Am 36 de ani...Sper sa apuc pana la pensie ca tot ce se face la noi in tara sa fie facut eficient,coerent,nebirocratic si cat mai repede excutat pentru siguranta circulatiei pe sosele din tara noastra.