Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 17 Guests are viewing this topic.

stangabriel

Drum bun si vreme faina. Ma uit pe sat24.com  si vad ca e senin in zona. Daca ii mai si gasesti la munca, este extra. Asteptam.....

Cozak


Quest

^^ Intru totul de acord cu postarea lui Bogdix. Compania ofera publicului doar informatia privitoare la stadiul fizic al intregului LD2, desi se stie ca pe E1 E2 nu se lucreaza si nu se va lucra pe acest contract. Concomitent cu cifrele procentuale de progres fizic ale intregului lot, Compania ar fi trebuit sa dea publicitatii si cifra de progres la ceea ce stim ca se va da in trafic, iata la jumatatea lui decembrie curent, cei 15 km Dumbrava - Margina.
Common sense will get you far !

Quest

Ce se mai aude cu AM revizuit ptr LD 2,3,4 ? Termenul nu era 15.11 ?
Common sense will get you far !

Germany

Apropo, poate fi tronsonul LD2 executat per total, sau poate fi dat în folosintä FÄRÄ AM ? Dacä nu a iesit AM-ul, cum e imaginabil cä vom circula luna viitoare pânä la Margina ?

Seara bunä

Quest

Nu confunda intreg lotul LD2 (Dumbrava - Cosevita), cu tronsonul Dumbrava - Margina.
Ptr acest tronson din LD2, AM revizuit rezolva:
- derogarea pe baza careia se lucreaza la rampele de acces ale pasajului superior de la Faget Colonia Mica
- bretelele dinspre Deva de la nod Margina (plus CIC-ul prevazut in areal)

Mie mi se pare ca chiar si in lipsa AM revizuit, acest tronson se poate da in trafic. La nod Margina in extremis se va urca / cobori doar pe breteaua dinspre Lugoj.
Common sense will get you far !

Dragos Sebastian

Se lucra la nod Margina pe la ora 17 , nu am poze . Posibil sa aiba Rocklee ca l-am claxonat cand l-am vazut pe la nodul Grind :)) .

rocklee

o seara frumoasa va doresc ..la toti ...am facut o scurta vizita pe lotul 3 ..inpreuna cu nea Mircea Paraschiv Bacanu un pasionat de infrastructura din zona SOIMUS ...care a avut bunavointa sasi puna la dispozitie masina si sa ma insoteasca ca sofer si partener

mam asteptat ca aproape dupa o luna ... de la ultima vizita.... sa vad ca sa inaintat mai mult la nodurile ilia si grind ...dar inaintarea a fost cam slabuta ...dar sa facut totusi ceva

surpriza a fost podul peste mures... unde pe sensul deva timisoara era asternut asfalt ...

pe toata lungimea autostrazi sau montat parpeti ..si astazi dumineca se lucra la montat parapeti ...

la nodul ilia la pasajul peste cf deva arad se montau predalele ...si sau ridicat destul de semnificativ biscuiti de beton si sa pus in spatele lor si in jurul pilonilor  zgura de furnal pana la doua treimi din inaltimea pasajului ...

sa lucrat foarte putin si la terasamentul dintre pasaje ...unde ma asteptam sa fie ridicat mai mult ...

la nodul grind sa turnat al doile rand de asfalt pe bretele si sau ridicat stalpi de iluminat ...

mai este de lucru la pasajul cf ...la terasament

la ecoductul ohaba 2 ..au iesit cu pilonul central din pamint
putin mai tarziu imaginile

:) :)

rocklee

#31553
ecoductul branisca ..o cpodopera a infrastructuri ...UMB  :cheers: :gj:

cuvintele sunt de prisos ...























rocklee

#31554



imagini din partea dinspre cariera bretea muresana










rocklee

#31555
citeva imagini cu scurgerile din zona dintre ecoduct si cariera .... :)














rocklee

#31556







rocklee

#31557
baile wc de la spatile de servici lotul 4




rocklee

#31558
mergem la nodul ilia .... :)
parapeti montati ...








terasamentul intre pasajul cf si cel dn7 sa tidicat foarte putin ...









sa inaltat zcura langa pasajul cf






rocklee

#31559
zgura de langa pasajul dn7